متخصصان جهانی تغییر اقلیم گردهم می‌آیند 

تهران - ایرنا - رییس انستیتوی محیط‌زیست سازمان همکاری اقتصادی (اکو) گفت: فردا- دوم اردیبشهت ماه - چند نفر از متخصصان تغییر اقلیم جهان به مناسبت روز جهانی زمین پاک در قالب وبینار گردهم می‌آیند.

اصغر محمدی‌فاضل روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار محیط زیست ایرنا افزود: همزمان با پنجاهمین سالگرد روز جهانی زمین، همایش بین المللی روز زمین با موضوع تغییرات اقلیمی به صورت وبینار بین المللی برگزار می شود.

وی اظهارداشت: این سمینار آنلاین در تاریخ دوم، سوم و چهارم اردیبهشت ماه توسط انستیتو علوم و فناوری محیط زیست وابسته به سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) و با حضور چهره های برجسته بین‌المللی در حوزه محیط‌زیست، کشاورزی و کسب و کار برگزار خواهد شد.  

فاضل ادامه داد: سخنرانانی از استرالیا، هند، ایتالیا، انگلیس، غنا، آلمان، ترکیه، گرانادا و پاکستان در این همایش مجازی سخنرانی خواهند کرد، موضوع سخنرانی ها شامل چالش های تغییرات اقلیمی به صورت آنلاین و با موضوعاتی مانند تغییرات اقلیمی و آموزش و پرورش، همه گیری جهانی ویروس کرونا و بحران آب، سیاست های حفاظت از طبیعت و تاثیرات آن بر اقتصاد و معیشت خواهد بود.

وی درباره روز زمین گفت: روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست و کره زمین است. این روز دو بار در سال، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می شود) برگزار می‌شود و سازمان ملل هر سال در اعتدال بهاری، این روز را جشن می‌گیرد.

رییس انستیتوی محیط‌زیست سازمان همکاری اقتصادی افزود: جوامع بسیاری هفته زمین را با آغاز روز زمین جشن می‌گیرند، در ایران نیز همزمان با سایر کشورهای جهان، هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت به مدت یک هفته در سراسر کشور برگزار می‌شود. بر اساس تقویم رسمی کشور، دوم اردیبهشت ماه هر سال به نام "روز زمین پاک" نامگذاری شده‌ است.

وی اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت این روز راهکارهایی مانند صرفه جویی در مصرف کاغذ، کاشت نهال و گیاهان بومی، مشارکت در پویش های حمایت از محیط زیست، کاهش استفاده از وسایل آلاینده زمین، کاهش مصرف آب، توجه بیشتر به مدیریت پسماند، کاهش تولید زباله و تلاش برای افزایش آگاهی های عمومی ارائه شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha