حقوق‌بشر به سبک آمریکایی؛ اخراج ۵۰ مهاجر مبتلا به کرونا به گواتمالا

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری گواتمالا اعلام کرد، واشنگتن ۵۰ مهاجری که مبتلا بودن آنها به کرونا بعد از اخراج از آمریکا تائید شد را به گواتمالا منتقل کرد.

رسانه‌های غربی گزارش دادند، آلخاندرو گیاماتئی رئیس‌جمهوری گواتمالا روز گذشته(یکشنبه) اعلام کرد، ۵۰ مهاجری که اخیرا از آمریکا اخراج و به گواتمالا انتقال یافته بودند، مشخص شد که کرونا داشته‌اند.

 این اظهارات رئیس‌جمهوری گواتمالا در حالی مطرح شده که تاکنون ۲۸۹ نفر در سراسر این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند که هفت فوتی داشته است.

گیاماتئی همچنین تصریح کرد: می خواهم تاکید کنم شماری از موارد جدید مبتلایان افرادی هستند که از آمریکا اخراج شده بودند که مشخص شد کرونا داشته‌اند. این افراد به سرعت به بیمارستان منتقل شدند تا قرنطینه شوند و تحت درمان قرار بگیرند.

دولت دونالد ترامپ اخیرا به گواتمالا فشار آورده بود تا این مهاجران اخراجی را بپذیرد این در حالی است که مقامات گواتمالا نگران بودند این مهاجران مبتلا به کرونا باشند و منجربه شیوع گسترده این ویروس در این کشور شوند.

مقامات این کشور آمریکای مرکزی اعلام کردند که این ۵۰ مهاجر کرونایی چند روز پیش طی پرواز از تگزاس به همراه ۵۹ مهاجر دیگر وارد گواتمالا شدند.

پس از مشخص شدن ابتلا این ۵۰ مهاجر به کرونا، گواتمالا به طور موقت پروازهای حامل مهاجران از آمریکا به این کشور را تعلیق کرده تا از حضور بیشتر مهاجران کرونایی در گواتمالا جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =