۳۶ قاچاقچی اقلام بهداشتی در همدان دستگیر شدند

همدان- ایرنا- رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: به دنبال شیوع کرونا و افزایش نظارت‌های تیم‌های مبارزه با قاچاق کالا ۳۶ قاچاقچی اقلام پزشکی و بهداشتی در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه علی اسدبیگی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با تلاش تیم‌های مبارزه با قاچاق کالا پلیس آگاهی و همراهی ۳۱۴ تیم از دیگر سازمان‌های مسوول، ۱۵۳ هزار و ۱۸۳ عدد انواع ماسک و دستکش کشف شد.

وی اضافه کرد: همچنین با اجرای طرح مقابله با قاچاق تجهیزات پزشکی و بهداشتی ۳۰۱ هزار و ۵۷ لیتر انواع محلول و ژل ضدعفونی کننده کشف و ضبط و برای متخلفان ۳۳ پرونده قضایی تشکیل شده است.

رییس پلیس آگاهی استان همدان ادامه داد: در جریان اجرای این طرح هزار و ۵۱۴ مغازه مورد نظارت و بازرسی قرار گرفتند که ۲۳۹ باب مغازه به علت تخلف صنفی با دستور مقام قضایی پلمب شدند.

سرهنگ کارآگاه اسدبیگی با بیان اینکه هشت دستگاه خودرو توقیف و راهی پارکینگ شد اظهار داشت: برخورد با قاچاقچیان کالا به ویژه کالاهای سلامت محور از جمه اقلام پزشکی و بهداشتی از اولویت های ماموریتی پلیس است.

سال گذشته ۲۱۶ میلیارد تومان کالا از سه هزار قاچاقچی در استان همدان کشف شد که میزان کشفیات از نظر ارزش ۱۹ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha