چفرین: بازی کردن پشت درهای بسته بهتر از هرگز بازی نکردن است

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد که لیگ‌های فوتبال سرتاسر اروپا در تلاش برای کاهش خسارت مالی ناشی از ویروس کرونا، آماده‌اند تا فعالیت خود را پشت درهای بسته از سر بگیرند.

لیگ‌های فوتبال اروپا از اواسط مارس به دلیل پاندمی کووید-۱۹ که تاکنون جان بیش از ۱۰۰ هزار نفر را در سرتاسر جهان گرفته است، به حالت تعلیق درآمده است.

اما «الکساندر چفرین» معتقد است که از سرگیری فوتبال می‌تواند گامی مهم در مسیر بازگشت به زندگی عادی و ممانعت از ضرر هنگفت مالی برای لیگ‌ها باشد.

چفرین در این باره گفت: معتقدم گزینه‌هایی وجود دارد که شرایط شروع مجدد رقابت‌ها و اتمام آنها را برای ما فراهم می‌کند.

وی افزود: شاید باید کارمان را بدون تماشاگران از سر بگیریم اما به اعتقاد من مهم‌ترین موضوع بازی کردن است. زود است که بگوییم نمی‌توان فصل را به اتمام رساند. تاثیر چنین اتفاقی بر باشگاه‌ها و لیگ‌ها وحشتناک خواهد بود. بازی کردن پشت درهای بسته بهتر از هرگز بازی نکردن است.

چفرین ادامه داد: در چنین شرایط دشواری (فوتبال) برای مردم شادمانی و حس خاصی از عادی بودن را به ارمغان می‌آورد؛ حتی اگر تنها راه تماشای بازی‌ها از طریق تلویزیون باشد. تمامی فعالیت‌ها در شرف بازگشایی است، همه باید به زندگی برگردند. اگر تدابیر امنیتی رعایت شود و مقامات چراغ سبز را نشان بدهند، می‌توان تمرینات را هم از سر گرفت. اما برای برگزاری بازی ها به صدور مجوز مجدد نیاز است.

چفرین معتقد است که اگر لیگ‌ها ه اندازه کافی زود از سر گرفته شوند، آنگاه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را هم می‌توان بدون محدودیت زمانی و به موازات هم برگزار کرد.

وی تصریح کرد: می‌توانیم فصل را تمام کنیم اما باید به تصمیمات مقامات احترام بگذاریم. اولویت با سلامت هواداران، بازیکنان و کادر فنی است.

رییس یوفا در خصوص تصمیم برخی از کشورها مبنی بر عدم اتمام فصل گفت که «یوفا این پرونده ها را بازبینی خواهد کرد.»

وی گفت: چنین تصمیماتی به تنهایی و مستقل گرفته نمی‌شود. فوتبال ورزشی بهم پیوسته است؛ پیش‌تر دیده‌ایم که تعامل خوب و موثر یوفا و لیگ‌ها تا چه اندازه حائز اهمیت است. هیات اجرایی پرونده را بازنگری خواهد کرد. در سرتاسر دنیا لیگ‌ها منبع اصلی درآمد باشگاه‌ها هستند. اگر لیگ‌ها به اتمام برسند عواقب مالی محدود خواهد بود. در سوی دیگر، یوفا به دلیل تعویق یورو ۲۰۲۰ پول زیادی را از دست خواهد داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =