سهمیه آرد نانوایان بی‌توجه به موزاین بهداشتی کاهش می‌یابد

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: با هدف رعایت بیشتر مقررات بهداشتی در تولید نان ، هرگونه کم کاری از سوی نانوایان در مراحل پخت باعث کم شدن سهمیه آرد می‌شود و تجربه شیوع کرونا هم نشان داد، نظر کارشناسان و متخصصان امر را در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت غذایی رعایت کنیم.

بهروز شهابی‌زاد روز دوشنبه ‌در نخستین نشست کارگروه آرد و نان شهرستان در آستانه ماه مبارک رمضان افزود: اگر به دستورالعمل‌ها به صورت جدی نگاه نکرده بودیم مسلماً شاهد عواقب بدتری بودیم.

رییس شورای تامین اردکان با بیان اینکه لازم است دستگاه‌های نظارتی و بازرسی، رعایت پروسه‌های بهداشتی را با توجه به شیوع بیماری کرونا در تمام اصناف به‌ویژه نانوایی‌ها بیشتر پیگیری و نظارت کنند تصریح کرد: برای بررسی بهتر موارد بهداشتی در این واحدهای صنفی، تیم اختصاصی هم تعیین شد و هرگونه کوتاهی در این مورد جبران‌ناپذیر و موجب برخورد جدی می شود.
‌شهابی زاد یادآور شد:‌ نان باید با بالاترین کیفیت، در عالی‌ترین سطح بهداشت، با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.
‌وی اظهار داشت:‌ در ماه مبارک رمضان باید ساعت پخت نان در شهرستان طوری تنظیم شود که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع زنجیره بیماری کرونا رعایت و در عین‌حال مشکلی در تأمین نان برای مردم پیش نیاید.
‌فرماندار اردکان ادامه داد: نتایج بررسی‌ها و تخلفات احتمالی به‌صورت مداوم به اطلاع مردم می‌رسد و شفاف‌سازی در خصوص سهمیه‌ها، کم‌فروشی و گرانفروشی در دستور کار قرار است.

از جمله نان های تولیدی منطقه می توان به سنگگ، بربری، تافتون، لواش و انواع نان های فانتزی اشاره کرد و در این نشست آماری از تعداد نانوایی های  سهمیه ای و آزادپز اردکان ارائه نشد.

اردکان با  ۹۸ هزار نفر جمعیت ۱۰۰ باب نانوایی دارد و مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز اعلام کرد: تاکنون ۸۲ هزار و ۲۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدندو با فوت ۸۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، پنج هزار و ۱۱۸ تن جان خود را از دست دادند.

کیانوش جهانپور بیان کرد: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۳۴۳ بیمار جدید در کشور شناسایی شدند .

وی افزود: تاکنون ۵۷ هزار و ۲۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شدند و سه هزار و ۴۵۶ بیمار تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اظهار کرد: تاکنون ۳۴۱ هزار و ۶۶۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شد، گرچه نزول تدریجی مبتلایان جدید مشاهده می‌شود، اما همه هشدارها به قوت خود باقی است.

وی تاکید کرد که با فاصله گذاری هوشمند و بازگشت مشاغل ضروری، امکان دارد ترددها افزایش پیدا کند و در نتیجه رعایت فاصله گذاری ضروری است و استفاده از ماسک‌های خانگی می‌تواند کمک کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =