۱ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۰:۵۸
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83757246
۰ نفر

برچسب‌ها

۴ تروریست شاخه 'شبه‌قاره' القاعده در کراچی بازداشت شدند

اسلام‌آباد - ایرنا - نیروهای اطلاعاتی و امنیتی پاکستان در جریان یک عملیات در شهر "کراچی" در جنوب این کشور ۴ تروریست وابسته به شاخه 'شبه‌قاره' گروه القاعده را بازداشت کردند.

رسانه‌های پاکستانی یکشنبه شب به نقل از پلیس کراچی گزارش دادند: عملیات نهادهای اطلاعاتی در منطقه "گلستان جوهر" این شهر منجر به شناسایی مخفی‌گاه تروریست‌ها و متلاشی کردن مرکز ارتباطات این عناصر شد.

براساس این گزارش، چهار فردی که برای شاخه شبه‌قاره القاعده کار می‌کردند و دست به اقدامات خرابکارانه می‌زدند بازداشت شده و ماموران امنیتی از آنها تعداد زیادی اسلحه، مهمات و بمب کشف کردند.

"عرفان بهادر" یک مقام امنیتی حاضر در این عملیات به خبرنگاران گفت: تروریست‌ها بازداشت شده در افغانستان آموزش‌های لازم را دیده و سپس با سفر به پاکستان چند نقطه مهم و حساس را جهت عملیات تروریستی مشخص کرده بودند.

سخنگوی ارتش پاکستان هشتم اسفندماه گذشته اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور طی ۳ سال گذشته بیش از یک هزار تروریست القاعده را بازداشت و یا در عملیات‌های مختلف کشته اند.

پاکستان سه سال پیش عملیات بزرگ مبارزه با تروریسم در سراسر این کشور باعنوان "ردّ الفساد" و با ویژگی 'برخورد بدون تبعیض با تمام گروه های تروریستی' را آغاز کرد.

ارتش و نهادهای اطلاعاتی پاکستان طی سه سال گذشته تحت عملیات رد الفساد، ۱۵۰۰ فقره عملیات انجام داده است. به گفته سخنگوی ارتش این کشور، در این عملیات از چهارم اسفندماه ۹۵ تا اوایل اسفند ۹۸، چهارصد فقره عملیات تروریستی از جمله حملات انتحاری و بمبگذاری خنثی  و ۳۴۴ تروریست نیز محکوم به اعدام شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار جهان