ارتقای بقعه شاهزاده حسین(ع) همدان به سایت گردشگری مذهبی آغاز شد

همدان- ایرنا- استاندار همدان از آغاز طرح ارتقای بقعه متبرکه شاهزاده حسین(ع) به سایت گردشگری مذهبی خبر داد و گفت: در مرحله نخست املاک و بناهای موجود در محدوده این طرح تملک می‌شود.

سید سعید شاهرخی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توسعه بقعه شاهزاده حسین(ع) از طرح های کلیدی محسوب می شود و در سال جاری به طور ویژه به آن می پردازیم.

وی اضافه کرد: این بقعه متبرک با توجه به شجره نامه، جایگاه معنوی و موقعیت جغرافیایی که در شهر دارد باید به یک سایت گردشگری مذهبی نمونه تبدیل شود.

استاندار همدان افزود: برای این بقعه طرحی زیبا در وسعت دستکم یک هکتار توسط مشاور تهیه شده و به زودی در نخستین شورای برنامه ریزی استان مصوب و برای اجرا آماده می شود.

شاهرخی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست، املاک و بناهای موجود در محدوده طرح توسعه، تملک و بهای آنها پرداخت می شود و مراحل بعدی طبق برنامه ریزی اجرا می شود.

وی گفت: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اوقاف و امور خیریه، شهرداری، استانداری و هیات امنای بقعه منابع مالی این طرح را تامین می کنند و باید بخشی از بودجه خود را به این برنامه اختصاص دهند.

شاهزاده حسین(ع) از بقاع شاخص همدان به شمار می رود که به عموی امام زمان (عج) شهرت دارد و در قلب این شهر آرمیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =