برنامه‌های هفته سلامت با شعار حمایت از مدافعان سلامت در اصفهان برگزار می‌شود

اصفهان - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برنامه‌های "هفته سلامت" با شعار "حمایت همگانی از مدافعان سلامت" و با تاکید بر پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا از یکم تا هفتم اردیبهشت در این استان برگزار می‌شود.

آرش نجیمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هفته سلامت هر سال زمینه‌ساز توجه به یکی از مهمترین مقوله‌های زندگی فردی و اجتماعی است اما امسال همه فعالیت‌های سلامت با محوریت ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ تحت تاثیر قرار گرفت.

وی با بیان‌اینکه گروه‌های مختلف نظام سلامت مانند پزشکان، پرستاران، بهداشت، نیروهای آزمایشگاه، تصویربرداری پزشکی، داروسازان و تجهیزات پزشکی، شجاعانه و بی‌ادعا نقش مهمی را در حفظ سلامت تک تک افراد جامعه ایفا کردند، اظهار داشت: به همین دلیل امسال هفته سلامت با شعار "حمایت همگانی از مدافعان سلامت" با پرداختن به همه گروه‌های درگیر در حفظ سلامت جامعه و موضوع‌های مهم و کمتر مورد توجه قرار گرفته در کووید ۱۹ برگزار می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: مردم با مشارکت هرچه بیشتر در رعایت و اجرای دستورهای بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا، می‌توانند کمک بزرگی به جامعه پزشکی و درمانی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: اسامی روزهای هفته سلامت به ترتیب«بهورزان و خانواده بهداشت کشور در مقابله با کرونا، «پزشکان، پرستاران و خانواده نظام سلامت در مقابله با کرونا»، «آموزش، پژوهش، فناوری و تولید ملی در مقابله با کرونا»،"هماهنگی و همکاری بین‌بخشی در مقابله با کرونا»، «روحانیون، نهادهای دینی و همدلی مومنانه در مقابله با کرونا»، «مردم، همیاران سلامت و مشارکت اجتماعی در مقابله با کرونا» و «هر رسانه یک پایگاه سلامت در مقابله با کرونا» نامگذاری شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کل بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اصفهان(به جز کاشان و آران و بیدگل) در زمان حاضر را ۷۷۱ نفر اعلام و اضافه کرد: میزان ترخیص بیماران بهبود یافته از بیمارستان‌ها در روزهای اخیر افزایش یافته است.

وی همچنین به ارتباط مردمی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اصفهان‎ اشاره کرد و گفت: این ارتباط روز دوشنبه یکم اردیبهشت از طریق سامانه سامد ۱۱۱(پل ارتباطی مردم و دولت) از ساعت ۱۰ تا ۱۱ برقرار می‌شود.

حدود ۲۰ هزار نفر در استان اصفهان در گروه‌های مختلف نظام سلامت، بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه اعلام کرد: تاکنون ۸۲ هزار و ۲۱۱ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و شمار جان باختگان کرونا به پنج هزار و ۱۱۸ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =