الازهر خواستار پایان دادن به کشتار مسلمانان روهینگیایی شد

تهران- ایرنا- دانشگاه الازهر مصر با اعلام اینکه مسلمانان روهینگیایی با ظلم مذهبی و کشتار دسته جمعی روبرو هستند، از تمامی سازمان ها و نهادهای بین المللی خواست، مسئولیت خود را در قبال آنان انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، شیخ احمد الطیب رییس الازهر روز یکشنبه در بیانیه ای وضعیت این اقلیت ساکن میانمار و ظلم مذهبی، کوچ اجباری و کشتار دسته جمعی علیه آنان را تاسف بار خواند و با تاکید بر لزوم مداخله نهادها و سازمان های دست اندرکار حقوق بشر و امور آوارگان، خواستار مسئولیت پذیری آنها در قبال موضوع مسلمانان روهینگیایی و تلاش برای یافتن راه حلی عادلانه و سریع با هدف نجات و احقاق حقوق پایمال شده آنان شد.

رییس الازهر از میانمار خواست، ظلم مذهبی را کنار بگذارد و اقلیت های دینی را محترم بشمارد. وی همچنین از کشورهای همسایه میانمار خواست به مسلمان روهینگیایی کمک کنند.

از اوت ۲۰۱۷ ارتش میانمار و شبه نظامیان بودایی، حملات و کشتار وحشیانه ای را علیه روهینگیایی ها در ایالت اراکان در غرب این کشور به راه انداخته اند.

بر اساس اعلام منابع محلی و بین المللی، ادامه این جنایات تاکنون به کشته شدن هزاران روهینگیایی و همچنین آوارگی و پناهندگی حدود یک میلیون تن به بنگلادش انجامیده است.

دولت میانمار روهینگیایی ها را مهاجران غیرنظامی ورودی از بنگلادش می داند در حالی که سازمان ملل آنان را اقلیتی تحت شدید ترین ظلم در جهان به شمار می آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha