خانه «علیرضا» و برایتون به مرکز نمونه‌گیری کووید-۱۹ تبدیل شد

تهران- ایرنا- باشگاه برایتون انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ورزشگاه اختصاصی خود را به منظور کمک به سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس (NHS) در دوران بحران شیوع کرونا، به مرکز سرپایی نمونه‌گیری کووید-۱۹ بدل کرده است.

فوتبال در انگلیس از ۱۳ مارس و به دلیل شیوع ویروس ناشناخته کرونا به حالت تعلیق درآمده است؛ ویروسی که تاکنون ۲.۳۱ میلیون نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده و بیش از ۱۵۸ هزار تن را به کام مرگ کشانده است.

بسیاری از باشگاه‌های لیگ برتر جزیره برای کمک به کارکنان و کادر پزشکی بریتانیا دست به کار شده‌اند؛ جایی که تاکنون بیش از ۱۵ هزار تلفات ناشی از ابتلا به کرونا گزارش کرده است.

برایتون که «علیرضا جهانبخش» ستاره تیم ملی ایران را در اختیار دارد، در بیانیه‌ای ضمن تایید این خبر اعلام کرد که این ابتکار بخشی از اقدامات دولت این کشور در راستای افزایش نمونه گیری از صدها هزار کارمند و پرسنل کلیدی NHS است که در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا مبارزه میکنند.

براین اساس، ورزشگاه امکس روز گذشته بیش از ۵۰ کارمند و خدمه NHS را مورد تست قرار داد که نتیجه آن ظرف ۴۸ ساعت از زمان نمونه گیری اعلام خواهد شد.

باشگاه تاتنهام نیز در ورزشگاه تازه تاسیس خود تجهیزات پزشکی نصب کرده است تا از این طریق به عنوان مرکز نمونه گیری سرپایی برای پرسنل NHS و خانواده‌هایشان ایفای نقش کند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha