فعالیت پروژه‌های عمرانی طبق پروتکل‌های بهداشتی بزودی آغاز می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: ضرورت راه‌اندازی پروژه‌های ساختمانی و عمرانی در این شرایط دشوار اقتصادی کاملا احساس می‎شود و به زودی طبق پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را می‌توانند آغاز کنند.

مهرداد سالاری روز یکشنبه در نشست کاری که با حضور رؤسای کانون کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، انجمن شرکت‌های پیمانکاری و انجمن شرکت‌های مهندسین مشاور سازمان نظام مهندسی برگزار شد؛ اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا یک بحران فراگیر در دنیا و همچنین کشور ما ایجاد کرده است.

وی افزود: بخشی از مردم حقوق بگیر بخش دولتی و زیرپوشش نهادهای حمایتی نیستند و به عنوان کارگر در پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و دیگر حوزه های خدماتی مشغول به کار هستند و در این ایام به اجبار در خانه مانده اند و بیکار شده اند.     
سالاری گفت: دولت با وجود تحریم‌های گسترده اقتصادی دشمنان و کاهش درآمدهای نفتی، کمک‌های معیشتی در اختیار قشر کم درآمد گذاشته و پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار را در دستور کار دارد. 

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: تشکل های حرفه ای و توانمند استان مانند کانون کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، انجمن شرکت‌های پیمانکاری و انجمن شرکت‌های مهندسین مشاور همیشه در همه تنگناهای مختلف مانند زلزله و سیل در کنار اقشار آسیب پذیر بوده‌اند و در این بحران کرونا هم این عزیزان را یاری خواهند کرد.   

 وی همچنین اظهار داشت: طی این سال‌ها موضوع تولید همیشه محور برنامه‌های کلان کشور بوده و امسال نیز به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است.

معاون استاندار کرمانشاه افزود: حوزه ساختمان یکی از بخش‌هایی است که رونق گرفتن آن می‌تواند یک جهش در اکثر بخش‌های تولیدی ایجاد کند و در کنار آن دغدغه‌های مسکن مردم را نیز مرتفع نماید. 

وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان آماده است تمامی توان خود را در زمینه تسهیلگری و رفع موانع پیش روی حوزه مسکن به کار گیرد و در صورت لزوم در سطح ملی برای رفع موانع جدی تر، رایزنی کند. 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۸۲ هزار و ۲۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا به ۵۱۱۸ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۸۲ هزار ۲۱۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز ۵۱۱۸ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.