استاندار از همراهی مردم سیستان و بلوچستان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تقدیرکرد

زاهدان- ایرنا-  استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم فهیم استان از زمان آغاز طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی همراهی لازم را با مسوولان ستاد داشته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند که صمیمانه از آنان تشکر و قدردانی می‌کنم. 

احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در حاشیه نهمین نشست ویدیو کنفرانس "ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا" که به ریاست دکتر روحانی رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: طرح فاصله گذاری اجتماعی بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا تا زمانی که شرایط و وضعیت این بیماری تثبیت شود ادامه خواهد داشت لذا بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا این طرح تا نیمه اردیبهشت تمدید می‌شود.

وی گفت: مردم سیستان و بلوچستان براساس فرهنگ و رسوم رایج در استان به مسائلی همچون صله ارحام، دید و بازدیدها، مراسم عزاداری و شادی و سایر برنامه‌های قومی و قبیله‌ای اهمیت زیادی قائل هستند اما در این مدت برای حفظ سلامت دیگر شهروندان و جامعه این موارد را موقتا کنار گذاشته‌ و همراهی بسیار خوبی با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی داشته‌اند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان از مردم و خیران استان خواست، ضمن رعایت توصیه‌های بهداشتی، به جای برپایی مجالس و سفره‌های افطاری، هزینه این نذورات و مراسم را به دست نیازمندان واقعی برسانند.

وی همچنین از بازگشایی مشاغل دارای ریسک متوسط مانند فروشگاه ها، پاساژها و بازارچه‌های مسقف از فردا اول اردیبهشت ماه به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی خبر داد و بیان کرد: چنانچه در این اماکن شغلی پرخطر وجود دارد مسلما آن واحد کسب همچنان تعطیل خواهد بود.

موهبتی تاکید کرد: ورزشگاه‌ها، اجتماعات ملی و مذهبی، مراسم عزاداری و شادی، رستوران ها و سایر مشاغل پر ریسک همچنان تعطیل خواهد بود و پاساژها نیز فقط تا ساعت ۱۸ هر روز مجاز به فعالیت هستند و بعد از این ساعت باید تعطیل شوند.

 رییس ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا از همکاری و همراهی علما و روحانیون تشیع و تسنن استان با طرح فاصله گذاری اجتماعی، گروه های جهادی و خیرین که در زمینه تولید ماسک، مواد ضدعفونی و ضدعفونی اماکن همکاری دارند و همچنین از مجموعه کادر بهداشت و درمان استان که به عنوان خط مقدم جبهه مقابله با بیماری کرونا فعالیت می‌کنند، تشکر و قدردانی کرد.

همچنین در این جلسه معاونان استاندار و تعدادی از مدیران و فرمانداران سیستان و بلوچستان به ارایه گزارش عملکرد سال گذشته و نقطه نظرات خود پرداختند.‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =