برگزاری کنسرت مجازی با هدف کمک مالی برای مقابله با کرونا

تهران – ایرنا – گروهی از موسیقی‌دان‌های بین‌المللی با برگزاری کنسرت مجازی ۸ ساعته، بیش از ۱۲۷ میلیون دلار برای کمک به سازمان جهانی بهداشت و نهادهای دیگر با هدف جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا جمع‌آوری کردند.

به گزارش روز یکشنبه تارنمای خبری نشریه هیل، این کنسرت مجازی به همت یک گروه بین المللی تحت عنوان «شهروند جهانی» برگزار و در سراسر جهان پخش شد.
۵۵ میلیون و یکصد هزار دلار از کمک‌های جمع آوری شده به سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با بحران کرونا اختصاص یافت و بقیه این کمک نیز در اختیار خیریه‌های محلی و منطقه‌ای قرار گرفت.
این گروه پس از برگزاری کنسرت مجازی در توئیتی نوشت: امروز، شهروندان جهانی، قدرت اقدام جمعی را ثابت کردند. این گروه در ادامه این توئیت از همه مردم سراسر جهان خواست قوی و سالم بمانند.
براساس اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، تا صبح روز یکشنبه، بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به کووید – ۹ مبتلا شدند و حدود ۱۶۱ هزار نفر براثر ابتلا به این بیماری جان باختند.
این کنسرت مجازی، دومین کنسرت بزرگ پس از کنسرت سال ۱۹۸۵ بود که باهدف جمع آوری کمک برای مبتلایان به ایدز برگزار شد. تقریبا ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان آن کنسرت را تماشا کردند.
در مراسم سال جاری، علاوه بر اجرای هنرمندان، با سیاستمداران و مقام‌های بهداشتی گفت و گو شد.
باراک اوباما و جورج بوش روسای جمهوری پیشین آمریکا برای تشکر از پرسنل بخش بهداشت و درمان در سراسر جهان، به این مراسم پیام فرستادند.
تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از این فرصت استفاده کرد تا از جامعه جهانی بخواهد، اختلافات را کنار گذارند، مرزها را درهم شکنند و بهترین‌ها را در یکدیگر ببینند و جستجو کنند.
در همین حال، قرار است بخشی از کمک‌های جمع آوری شده در مراسم سال جاری، از تحقیقات مربوط به تولید واکسن ضد کرونا حمایت کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =