جهانگیری :  کیش در پیشگیری از کرونا می تواند الگویی برای کشور باشد

کیش - ایرنا - معاون اول رییس‌جمهوری ضمن قدردانی از اقدامات منطقه آزاد کیش در پیشگیری از شیوع کرونا، گفت: این اقدامات می تواند الگویی برای کشور باشد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، اسحاق جهانگیری در دیدار غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات پیشگیرانه و روند مبارزه با ویروس کرونا در جزیره کیش؛   استمرار این اقدامات را  مقدمه و زمینه ساز فعالیت مجدد اقتصادی در جزیره کیش دانست.

وی همچنین از روند فعالیت شورای سلامت، بهره گیری از توانمندی دستگاههای مختلف، مشارکت بخش خصوصی در میدان مبارزه با کرونا و حفظ ثبات و ایجاد امنیت اجتماعی میان اقشار مختلف جامعه در جزیره کیش تجلیل کرد.

 در ادامه این جلسه مدیرعامل منطقه آزاد کیش، با اشاره به ارائه گزارش ستاد اقتصادی برای دوران پسا کرونا، خاطرنشان کرد: با همت سازمان منطقه آزاد کیش و همکاری و همراهی روسای گروه های تخصصی چهارگانه در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، هتلداری، بازار و تجارت و صنعت گامهای موثری برای جیران آسیبهای ناشی از کرونا و تحرک و پویایی اقتصاد جزیره در دوران پسا کرونا برداشته شده است. 

 تشکیل چهار کارگروه تخصصی به عنوان زیر مجموعه های ستاد اقتصادی کیش،  در بخشهای سرمایه گذاری، تجارت، هتلداری و بازار، ایجاد شهرکهای تخصصی و صنایع دارویی و نو فناوری را از جمله اقدامات و برنامه های پیش بینی شده و راهکارهای موثر در عبور از بحران فعلی و بستر ساز برای فعال کردن چرخه اقتصادی و تولید ارزیابی می شود .

 به گفته مدیر عامل منطقه آزادکیش؛ ضمن تداوم این تلاشها، برنامه ریزی برای عبور از بحران، حمایت از اقشار آسیب پذیر، پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رونق کسب و کار و تولید با بهره گیری از تجربیات و یافته های بحران فعلی برای مرحله پسا کرونا بطور جدی در دستور کارسازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است. 

 همچنین در این دیدار که در تهران انجام شد، مظفری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته میان حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش و بخش خصوصی در ستاد اقتصادی پسا کرونا، افزود: می‌توانیم با ظرفیت‌های موجود در جزیره کیش این بخش را فعال کنیم و از امکاناتی که در کشور به این موضوع اختصاص داده شده است بهره لازم را ببریم.  

 روند مبارزه با ویروس کرونا با توجه به تدابیر و اقدامات انجام شده در کیش در یک وضعیت به نسبت پایدار قرار  گرفته، بگونه ای که امار ابتلای به این بیماری در هفته گذشته از رقم ۵۱ نفر تغییر نکرد، از طرفی اقدامات درمانی این بیماران در بیمارستان کیش  روندی موفق داشته است و بجز دو فوتی که در هفته نخست شیوع کرونا گزارش شد؛ سایر بیماران مداوا  و ترخیص شده اند.

از طرفی با همت سازمان منطقه آزاد کیش، شورای سلامت، بخش خصوصی و دستگاه‌های نظارتی مستقر در جزیره کیش طی دوماه مبارزه بی امان کیش علیه ویروس کرونا، معابر  عمومی ، پارکها، میادین و  مساجدر، ناوگانهای حمل و نقل،  بطور مستمر ضد عفونی شده ، ضوابط قرنطینه ای در مبادی ورودی اعمال شده و تمامی مکانهای تجمع و مشاغل خطرآفرین، اماکن ورزشی و تفریحی در سطح جزیره تعطیل بوده است. 

 توزیع رایگان ارزاق عمومی در بین اقشار آسیب‌پذیر، راه‌اندازی پویشهای  مردمی، برگزاری کلاس‌های آموزشی از راه دور برای دانش‌آموزان، افزایش ۸۶ تخت بیمارستانی و تامین بیمارستان پشتیبان جزیره با ۳۳ تخت و ۲۲ دستگاه تجهیزات و ملزومات پزشکی، توزیع محلول‌های ضدعفونی‌کننده، راه‌اندازی پزشک آنلاین، رونمایی از دستگاه تست کرونا ظرف ۳ ساعت در بیمارستان کیش، تهیه و ساخت چهار دستگاه تونل تمام اتوماتیک ضدعفونی در مبادی اصلی ورودی  کیش توسط بخش خصوصی، بازگشت کیشوندان از سفر با اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی و اختصاص۸قرارگاه توسط ناحیه مقاومت بسیج ازجمله اقدامات پیشگیرانه سازمان منطقه آزاد کیش طی دوماه گذشته بوده است.‌

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha