فرمانده سپاه همدان: بسیج بانک اطلاعاتی آسیب‌دیدگان کرونا تشکیل دهد

همدان- ایرنا- فرمانده سپاه ناحیه همدان گفت: نیروی مقاومت بسیج و پایگاه ها اقدام به تشکیل یک بانک اطلاعاتی دقیق از آسیب‌دیدگان کرونا بکنند.

سرهنگ علی بقایی روز یکشنبه در جمع فرماندهان پایگاه‌های مقاومت برادران در همایش «بنیاد مرصوص» اظهار داشت: بعضی از افراد در پی شیوع ویروس کرونا دچار چالش و آسیب اقتصادی شدند که باید بانک اطلاعاتی در پایگاه‌ها با هداف احصای اطلاعات نیازمندان محلات تشکیل شود.

وی با بیان اینکه جمع آوری اطلاعات توسط پایگاه و اولویت‌بندی کردن آسیب‌دیدگان توسط حوزه و پایگاه با محوریت مسجد صورت گیرد افزود: بعد از انجام این کار، اجرای ۲ مرحله رزمایش از پیش تعیین شده آغاز می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه همدان ادامه داد: توزیع اقلام غذایی بین نیازمندان باید مودبانه و مومنانه باشد و بسیج اقشار نیز در این زمینه به پایگاه محلات کمک می‌کند بنابراین باید از همه فرصت ها و ظرفیت ها استفاده شود.

سرهنگ بقایی گفت: با همت بسیج و مدافعان سلامت، در خانه بهداشت غربالگری سلامت انجام شده و بیش از ۹۰ درصد مردم در بحث کرونا برخلاف دیگر نقاط جهان که غربالگری مرگ انجام می‌دهند مورد پرسش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همانگونه که فلج اطفال در سه دهه گذشته با همت و همکاری نیروهای بسیجی ریشه کن شد زنجیره ویروس کرونا نیز به فضل الهی و با همت بسیجیان شکسته می شود.

فرمانده سپاه ناحیه همدان یادآوری کرد: ضد عفونی معابر، محیط ها و مجتمع‌ها، تولید ماسک و لباس و ماده ضد عفونی، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی و بهداشتی، کمک به نیازمندان و کمک به مجموعه انتظامی در ایست و بازرسی‌ها از جمله فعالیت‌های بسیجیان در این مدت بوده است.

سرهنگ بقایی اضافه کرد: بسیج به عنوان بزرگ‌ترین تشکل غیر دولتی در جهان و بازوی ولایت ماموریت پیدا کرد که زمایش مواسات و کمک مومنانه را عملیاتی کند.

وی ادامه داد: رزمایش کمک مومنانه در شهرستان همدان با ایجاد قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی(ع) آغاز شد و مجموعه‌ای از فعالان شهرستان پای کار آمدند تا بتوان از ظرفیت‌های غیر سازمانی نیز برای پیشبرد این کار استفاده کرد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با بیان اینکه ظرفیت‌های سازمانی هم از طریق حوزه‌ها به پایگاه‌ها ابلاغ شد، گفت: این رزمایش با استفاده از ظرفیت پایگاه‌ها، حوزه‌ها و گردان‌های بیت المقدس با محوریت پایگاه‌ها در محلات انجام می‌شود.

بقایی یادآوری کرد: میزان مشارکت مردم حوزه انتخابیه همدان و فامنین در انتخابات مجلس کمتر از متوسط کشوری بود که این موضوع برای ما تلنگری است و به عنوان پایگاه‌های بسیج و لشگر انقلاب باید حساس باشید.

فرمانده سپاه ناحیه همدان اضافه کرد: زبدگان و نخبگان بسیجی علت‌ها و دلایل کاهش مشارکت در کشور و حوزه انتخاباتی همدان و فامنین را بررسی کنند.

وی ویروس کرونا و خبرها، شایعات و هجمه‌های رسانه‌ای حول محور این موضوع را یکی از علت‌های کاهش مشارکت مردم در انتخابات دانست و افزود: در بحث کرونا بسیج خوش درخشیده است.

فرمانده سپاه ناحیه همدان با بیان اینکه برای استان همدان افتخاری است که رهبر معظم انقلاب از گروه جهادی بقیه الله شهرستان نهاوند تقدیر کردند، گفت: بیشتر مصادیقی که معظم له در فرمایشات نیمه شعبان اشاره کردند اقدامات و فعالیت‌های مردمی و بسیجیان در کشور بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =