محموله دوم اقلام پزشکی کنسولگری ایران در گوانگجو تحویل آذربایجان‌غربی شد

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: محموله دوم اقلام پزشکی اهدایی کنسولگری ایران در گوانگجوی چین شامل ماسک سه‌لایه و پیشرفته، تب‌سنج، لباس ایزوله و عینک تحویل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شد.

محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در یک گفت و گوی خبری با قدردانی از تلاش‌های وزارت امور خارجه در تقویت دیپلماسی سلامت در شرایط سخت کرونایی افزود: یکی از عرصه‌های تجلی مشارکت همگانی در مدیریت بیماری کرونا، اهتمام وزارت خارجه در تامین نیازهای پزشکی و درمانی است که به‌خوبی نمود دارد.

وی اضافه کرد: کنسولگری ایران در گوانگجوی چین علاوه بر اهدای ۲۰۴ هزار ماسک سه‌لایه، در محموله دوم نیز ۳۰ هزار ماسک پیشرفته و هزاران تب سنج، عینک و لباس ایزوله به آذربایجان‌غربی اهدا کرد.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی در تعداد تخت‌های بستری، آی سی یو و اورژانس از وضعیت خوبی برخودار است، بیان کرد: همراهی سرکنسول ایران در گوانگجوی چین برای مقابله با کرونا از طریق تامین اقلام سلامت محور، قابل قدردانی است.

به گزارش ایرنا، کمبود اقلام بهداشتی و پیشگیرانه از جمله مهمترین مشکلات کشورهای مختلف دنیا از ابتدای شیوع بیماری کرونا در دنیا بوده است.

در آذربایجان‌غربی این مشکل به‌خوبی مدیریت شده و علاوه بر اشباع بازار محلول‌های ضدعفونی‌کننده، اقلام دیگری نظیر ماسک و دستکش نیز به میزان قابل قبولی در بازار وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =