تاکید معاون فرماندار آستارا بر لایروبی رودخانه‌ها

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا از اداره‌های منابع آب و جهاد کشاورزی خواست برای جلوگیری از سیلاب و آبگرفتگی‌ها، رودخانه‌های کانرود، سیرالیوه و سیبلی بخش لوندویل را لایروبی کنند.

کامبیز لقمانی مقدم روز یکشنبه در جلسه کمیته تخصیص آب در فرمانداری آستارا اظهار کرد: اداره های متولی لایروبی رودخانه ها از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنند و مصالح برداشت شده به طرح های عمرانی اختصاص یابد.

وی بیان کرد: لایروبی تالاب استیل به وسعت ۱۳۸ هکتار، نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است و اداره های محیط زیست و جهاد کشاورزی در تامین اعتبار و لایروبی تالاب مشارکت کنند.

 معاون فرماندار آستارا گفت: لایروبی رودخانه مرزی آستاراچای ادامه دارد و مصالح آن صرف طرح های بارانداز راه آهن و سد لاستیکی می شود و با تکمیل این سد، بخش زیادی از مشکل آب شرب و کشاورزی برطرف خواهد شد.

لقمانی مقدم گفت: تکمیل سد لاستیکی نیازمند ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار است و با ظرفیت یک میلیون متر مکعب آب، جزو هفت سد لاستیکی در حال ساخت گیلان است و ساخت آن از مرداد ۹۶ آغاز شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای ۲۰۵ هکتار آب بندان و هفت رشته رودخانه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =