تجهیزات درمانی با اعتبار استانداری برای زیرکوه خریداری شد

بیرجند - ایرنا - همزمان با شیوع ویروس کرونا استاندار خراسان جنوبی ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات بیمارستانی به شهرستان زیرکوه اختصاص داد که این تجهیزات در حال خریداری است.

فرماندار زیرکوه روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مقدار پول به شهرستان اختصاص یافته و تجهیزات مورد نیاز توسط دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در حال خریداری است.

محمدحسین عربشاهی با اشاره به نشست ویدئو کنفرانسی استاندار خراسان جنوبی با اعضای ستاد کرونا شهرستان زیرکوه در فروردین امسال بیان کرد: در این نشست مقرر شد با اختصاص اعتبار لازم دانشگاه علوم پزشکی استان تجهیزات مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان شهرستان را تامین کند.

وی افزود: همچنین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرهای حاجی آباد و زهان چند مرتبه توسط مجموعه ارتش ضدعفونی شده و خوشبختانه در چند روز گذشته مورد جدید کرونا در این شهرستان شناسایی نشده است.

فرماندار زیرکوه اظهار داشت: تلاش ما این است که طرح فاصله گذاری هوشمند به نحو احسن در شهرستان برای پیشگیری از ویروس کرونا اجرا شود و تاکنون ۹۵ درصد اصناف زیرکوه نسبت به دریافت کد بهداشتی اقدام کرده‌اند.

وی گفت: مشاغل پرخطر همچنان تعطیل هستند و در صورت بازگشایی برخورد قانونی می‌شود.

عربشاهی با اشاره به بازرسی‌ مستمر از واحدهای صنفی افزود: تاکنون یک پمپ بنزین و تعدادی از واحدهای صنفی که نکات بهداشتی را رعایت نکردند، پلمب شدند.

شهرستان مرزی زیرکوه در فاصله ۱۴۵ کیلومتری بیرجند قرار دارد و بیمارستان مجهز ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها