دانش‌آموزان خارجی از آموزش شاد بهره‌مند می‌شوند

تهران- ایرنا- مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، گفت: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان اتباع خارجی همانند دانش آموزان ایرانی از فرصت برابر آموزش از طریق شبکه‌های سراسری صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران و همچنین از طریق شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «مهدی محمودی» با اعلام خبر فوق افزود: با هماهنگی های انجام شده با وزارت آموزش و پرورش و این اداره کل، با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و با توجه به عدم تعطیلی آموزش، دانش آموزان اتباع خارجی همانند دانش آموزان ایرانی از فرصت برابر آموزش از طریق شبکه های سراسری صداو سیمای جمهوری اسلامی (شبکه آموزش و چهار) و همچنین از طریق شبکه آموزشی  دانش آموز (شاد) بهره‌مند می‌شوند.

 مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ادامه داد: نحوه استفاده دانش آموزان از شبکه دانش آموزی شاد، بعد از نصب برنامه با ورود و ثبت نام فردی جهت احراز هویت، با وارد کردن کد اتباع خارجی به جای کد ملی و انتخاب گزینه اتباع خارجی در قسمت سریال شناسنامه، و بعد از نصب نرم افزار توسط دانش آموزان، ایشان از طریق مدیران مدارس و معلمان به کلاس های مجازی اضافه خواهند شد.

به فاصله یک هفته از آغاز به کار شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد)  بیش از ۹ میلیون دانش‌آموز و معلم به این شبکه آموزشی پیوسته‌اند.

مهدی شرفی سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش امروز درباره شاد اعلام کرد که در مناطقی که دانش آموزان امکان استفاده از اینترنت را ندارند هم تدابیری اندیشیده شده است. همچنین اتباع خارجی مانند سایر دانش‌آموزان می توانند در سامانه شاد ثبت‌نام ‌کنند. آن‌ها با همان کدی که در سامانه سناد استفاده می‌شود و در مدارس ثبت‌نام می‌کنند می‌توانند در اپلیکیشن شاد ثبت‌نام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =