مطالبات سال ۹۷موسسات  طرف قرارداد بیمه سلامت پرداخت شد

 یاسوج- ایرنا- مدیر کل بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت: با پرداخت ۲۸۰ میلیارد و ۱۲۲ میلیون ریال ، مطالبات موسسات تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی  طرف قرارداد بیمه سلامت استان در سال ۹۷ تسویه شد.

دکتر غلامرضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، پرداخت سریع مطالبات موسسات برای ارائه بهتر خدمات درمانی اولویت کاری سازمان قرار گرفت و به جز بخش دارویی بیمارستان مطالبات موسسات تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی پرداخت شد.

وی افزود: بیش از ۷۰درصد از جمعیت ۷۲۰ هزار نفری استان کهگیلویه وبویراحمد تحت پوشش این اداره کل قرار دارند و ۷۹۳ مؤسسه تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی در استان طرف قرارداد این سازمان است.

کاظمی ادامه داد:امیدواریم با توجه به شرایطی که شیوع ویروس کرونا در کشور ایجاد کرده و روند مطلوب پرداختی ها، ارتقای رضایتمندی ذینفعان بیمه سلامت را در پی داشته باشد.

وی افزود: طرح نسخه الکترونیکی بیمه سلامت در این استان در حال اجراست که  با اجرای این طرح، نیازی به دفترچه کاغذی بیمه سلامت وجود ندارد و بیماران می‌توانند با کارت ملی ویزیت شده و دارو و خدمات دیگر را از داروخانه یا مرکز تصویربرداری دریافت کنند.

وی اظهار داشت: بیش از یک هزارو ۵۳ بیمار خاص اعم از تالاسمی، هموفیلی، کلیوی و دیالیزی  زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =