۳۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 1374
کد خبر: 83756634
۱ نفر

برچسب‌ها

 بارش‌های بهاری در اصفهان کاهش می‌یابد

اصفهان- ایرنا- نقشه‌های هواشناسی بیانگر ناپایدار شدن وضعیت جوی و بارش باران و تگرگ طی امروز در استان است و فردا از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود.

بر اساس نقشه‌های اداره‌کل هواشناسی اصفهان امروز در بیشتر مناطق استان به ویژه در مناطق شمال غرب، شمال و جنوب بارش‌های رگباری بهاری پیش‌بینی می شود و فردا از شدت ناپایداری‌های بارشی در استان کاسته می‌شود.

بیشینه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان  یک تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت.  

همچنین رییس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست اصفهان  روز سه‌شنبه در باره وضعیت کیفی هوای اصفهان به ایرنا اظهارداشت: میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان تا ظهر یکشنبه در ایستگاه‌های مراقبت دائم، طبق اعلام نرم افزار مرکز پایش این اداره کل با میانگین ۶۹ در وضعیت سالم است.

بابک صادقیان افزود: وضعیت هوای شهر اصفهان امروز در میدان احمدآباد ۸۰ (AQI) سالم، خرازی ۷۸سالم ، خیابان دانشگاه ۱۰۴ ناسالم برای گروه های حساس، خیابان استانداری ۶۲ سالم و خیابان رودکی ۵۶ در وضعیت نزدیک به پاک ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا (A Q I ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن- دی اکسیدگوگرد - ترکیبات نیتروژن دار- ازون  و ذرات معلق ( ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند  را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف مطابق با جدول فوق نمایش می‌دهد.

کلان‌شهر اصفهان از یکم تا ۳۰فروردین سال گذشته ۱۱ روز هوای پاک و ۱۹ روز هوای سالم  را تجربه کرد و روز ناسالمی نداشت در صورتی که در سال ۹۹ در همین مدت چهار روز هوای پاک، سه  روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲۳ روز هوای سالم را سپری کرد.

کلان‌شهر اصفهان بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت دارد، روزانه بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در آن تردد می‌کنند و صنایع کوچک و بزرگ بسیاری آن را احاطه کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =