۳۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83756600
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۱۱۲۰ نفر در سامانه بیمه بیکاری سبزوار ثبت‌نام کردند

سبزوار- ایرنا- هزار و ۱۲۰ شهروند سبزواری که از ابتدای اسفند پارسال تاکنون بخاطر بحران شیوع بیماری کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، برای دریافت بیمه بیکاری در قالب "طرح خوداظهاری" ثبت‌نام کردند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: افرادی که در یکی از ۱۰ رسته فعالیت آسیب پذیر از کرونا اشتغال داشته اند و بر اثر آن شغل خود را از دست داده‌اند مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.
عقیل مختاری افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متقاضیان بیمه بیکاری ناشی از کرونا را که در سامانه bimebikari.mcls.gov.ir  ثبت نام کرده اند پایش کرده و نتیجه را برای آنها پیامک می‌ کند.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: نخستین آسیب شغلی ناشی از شیوع ویروس کرونا را بیکاری کارگران رستوران‌ها، تالارها، مراکز گردشگری و آموزشگاه‌های آزاد و مهدهای کودک متحمل شده‌اند.
مختاری افزود: ویروس کرونا تاثیری منفی بر وضعیت اقتصادی شهرستان گذاشته که در صورت تداوم این بیماری شرایط سخت می شود و  این عامل به طور ثانویه سبب رکود صنوف و واحدهای تولیدی بیشتری خواهد شد.
۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۱ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارد.
شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۸۲ هزار و ۲۱۱ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان پنج هزار و ۱۱۸ را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۵۷ هزار و ۱۲۰ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =