شرایط آغاز فعالیت آموزشگاه‌های آزاد سینمایی اعلام شد

تهران- ایرنا- دفتر مطالعات و دانش سینمایی سازمان سینمایی در اطلاعیه‌ای شرایط آغاز فعالیت آموزشگاه‌های آزاد سینمایی را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، با توجه به شرایط فعلی و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه آغاز فعالیت های صنفی با خطر کمتر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، فعالیت آموزشگاه های آزاد سینمایی فقط با رعایت شرایط زیر مجاز است.

۱- آموزشگاه های آزاد سینمایی ابتدا در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاعات واحد خود را ثبت کنند.

 ۲- پروتکل ها و قواعد بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا در موضوع بهداشت محیط و ضدعفونی مداوم تجهیزات و محل آموزشگاه رعایت شود.

۳-  برگزاری کلاس های تک نفره (یک هنرجو)، استاد-شاگرد با رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع است.

۴- به منظور تداوم فعالیت های آموزشی، استفاده از امکانات فضای مجازی برای آموزش های سینمایی در صورتی مجاز است که از دفتر مطالعات و دانش سینمایی مجوز مربوطه اخذ شود.

۵- آموزش های سینمایی به صورت حضوری و در بستر فضای مجازی فقط با رضایت هنرجو و خانواده امکان‌پذیر است و اجباری نیست.

 ۶-شروع فعالیت دوباره آموزشگاه های آزاد سینمایی در تمام کشور به جز استان تهران از زمان صدور این اطلاعیه و با رعایت مفاد آن مجاز است.

۷-آموزشگاه های آزاد سینمایی استان تهران از اول اردیبهشت در چارچوب این اطلاعات مجاز به فعالیت هستند.

با آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران از اوایل اسفند ماه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اقدامی موثر برای قطع زنجیره انتقال ویروس، دستور توقف فعالیت‌های جمعی فرهنگی را صادر کرد. این دستورات با توجه به برآوردهای ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بارها تمدید شد تا گامی موثر در قطع زنجیره انتقال ویروس برداشته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =