شیوه‌نامه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند در کرمانشاه آماده اجرا است

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آماده‌شدن شیوه‌نامه‌های وزارت بهداشت در ارتباط با نحوه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند در استان خبر داد و گفت: تا چند روز آینده این شیوه‌نامه در اختیار همه ادارات، سازمان‌ها، اصناف و کسبه‌ها قرار می‌گیرد.

دکتر «محمودرضا مرادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این شیوه‌نامه توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آماده شده است، افزود: دانشگاه هم یکسری توصیه هایی را به این شیوه‌نامه وزارت بهداشت اضافه کرده مختصرسازی هایی را هم انجام داده و در اختیار جامعه هدف قرار می‌دهیم.

او گفت: قصد داریم به صورت هدفمند هم به اقتصاد برسیم و مردم به کارهایشان برسند و هم اینکه تا حدود زیادی از شیوع بیماری جلوگیری کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه تاکید کرد که انتظار داریم در هفته های آینده باتوجه ه اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی کمتر رعایت می شود ما شاهد افزایش تعداد بیماران باشیم

مرادی این گونه توضیح داد که وقتی که ما مداخله ای در کاری انجام می دهیم ۲ هفته بعد بر تعداد بیمار و سه هفته بعد روی مرگ و میر تاثیر می گذارد و باید منتظر بمانیم که تا ۲ هفته آینده چه اتفاقاتی می‌افتد ولی آنچه که از لحاظ همه‌گیری این بیماری مشخص است هرچقدر تعداد افراد و تجمع بیشتر باشد امکان شیوع بیماری بیشتر است.

او تاکید کرد مردم رعایت کنند کر نکنند بیماری تمام شده نییست و اقداماتی که لازم است را رعایت کنند.

وی یادآوری کرد که مسایل اقتصادی و اجتماعی خیلی زیادی در راستای اجرای این طرح مطرح است و دولت و وزارت بهداشت موضوع فاصله گذاری هوشمند را مطرح و اجرایی کرد با هدف اینکه امکان آلودگی کمتر شود.

سخنگوی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۳۷۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تا امروز ۸۰ هزار و ۸۶۸ نفر بیمار مبتلا به این بیماری در کشور گزارش شده است.

کیانوش جهانپور افزود: خوشبختانه تاکنون ۵۵ هزار و ۹۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و سه هزار و ۵۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.