۲۳ پروژه راهداری در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه گفت: ۲۳ پروژه راهداری تا پایان سال ۹۹ در این استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه روز یکشنبه به نقل از فریبرز کرمی اعلام کرد: پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل بتن غلطکی و بازیافت تمامی شهرستان‌های شمال غربی استان در سه راهی بیاشوش - روانسر در قالب تعریض و روکش آسفالت به طول هفت کیلومتر در ایام الله دهه فجر با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه گفت: همچنین پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل، بتن غلطکی و بازیافت تمامی شهرستان‌های شمال غربی استان در محور روانسر- پاوه در قالب روکش آسفالت به طول پنج کیلومتر و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می‌شود.

کرمی از افتتاح پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل، بتن غلطکی و بازیافت تمامی شهرستان‌های شرقی استان در محور همدان- کنگاور در قالب روکش آسفالت به طول ۴.۷ کیلومتر و اعتبار ۳۸ میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.

وی از افتتاح پروژه متمم قرارداد اصلاح پیچ کریم حاصله در محور کرمانشاه-اسلام آباد غرب به طول ۷۰۰ متر و اعتبار ۳۰ میلیارد در هفته دولت خبر داد و عنوان کرد: اصلاح پیچ لعل آباد واقع در محور کرمانشاه- اسلام آباد غرب به طول ۱.۱ کیلومتر و اعتبار ۳۵ میلیارد ریال در هفته دولت در دستور کار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه تصریح کرد: پروژه اصلاح نقاط حادثه خیز زودبازده در اقصی نقاط استان با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در هشت نقطه تا پایان سال انجام خواهد شد و همچنین طرح ملی ابرار در قالب بهسازی و روکش آسفالت راه‌های روستایی به طول ۳۰ کیلومتر در هفته دولت و همچنین دهه فجر با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

کرمی از افتتاح پروژه لکه گیری، درزگیری، آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی، بوگسیل، بتن غلطکی و بازیافت شهرستانهای جنوب غربی استان شامل کرمانشاه، اسلام آباد غرب، قصرشیرین، گیلان‌غرب، سرپل‌ذهاب و دالاهو به طول ۳۰ کیلومتر با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.

وی گفت: همچنین تکمیل زون ۲،۳،۴ محوطه به همراه تکمیل دیوار محوطه پایانه مرزی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به طول ۳۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در دهه فجر انجام خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای کرمانشاه از احداث پاسگاه پلیس راه کرمانشاه -خسروی در محور کرمانشاه- اسلام آبادغرب به طول ۶۶۰ مترمربع و اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.

کرمی گفت: همچنین تعمیرات اساسی پایانه مرزی خسروی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در هفته دولت انجام خواهد شد و پروژه بازنگری پایانه مرزی خسروی جهت ایام اربعین شامل احداث گیت، سرویس بهداشتی سیار و … در هفته دولت با اعتبار نیم میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: سایت‌های موقت مرزهای سه گانه شامل شوشمی، شیخ صله، سومار در شهرستان‌های پاوه، ثلاث باباجانی و گیلانغرب در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود و اکنون در حال مناقصه است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از افتتاح پروژه لکه گیری، شانه سازی و روکش آسفالت محورهای بیستون-سنقر، سنقر- قروه به طول هشت کیلومتر با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد و گفت: احداث راهدارخانه و ساختمان مرکز شهرستان دالاهو با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال و به طول ۲۹۴ مترمربع در دهه فجر در صورت تأمین اعتبار افتتاح خواهد شد.

کرمی از احداث راهدارخانه و ساختمان مرکزی شهرستان سرپل ذهاب به طول ۲۹۴ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر خبر داد همچنین ساختمان راهدارخانه هجیج شهرستان پاوه در محور پاوه- هجیج با اعتبار ۵۵ صدم میلیارد ریال و ۶۰۰ متر مربع در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی از احداث تقاطع غیر همسطح ایوان- گیلانغرب به طول سه کیلومتر و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای بهسازی، لکه گیری و روکش آسفالت محور اسلام آبادغرب، شاهبداغ و قلاجه در محورهای بیستون- سنقر و سنقر- قروه به طول ۸ کیلومتر و اعتبار ۱۲ میلیارد ریال در طول دهه فجر خبر داد.

کرمی عنوان کرد: همچنین راهدارخانه و ساختمان مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب به طول ۲۹۴ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر احداث خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای ۸۰ درصد پروژه مجتمع خدماتی رفاهی در بخش خصوصی در محور ماهیدشت- کرمانشاه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اواخر تابستان در دستور کار است همچنین ۹۰ درصد از عملیات اجرایی فاز یک مجتمع خدمات رفاهی بخش خصوصی واقع در محور کوزران-جوانرود با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در تابستان خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: اجرای ۹۵ درصد از کل عملیات اجرایی فاز یک مجتمع خدمات رفاهی بخش خصوصی در سرپل ذهاب- گیلانغرب با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در تابستان انجام خواهد شد.​
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۲۴ هزار کیلومتر مساحت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها