۳۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83756540
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع ۱۱ شهر همدان بازنگری می‌شود

همدان- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: طرح جامع ۱۱ شهر از استان که چشم‌انداز آن‌ها پایان یافته است، در سال جاری بازنگری می‌شود.

مریم سمایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازنگری طرح‌های جامع شهرهای همدان، اسدآباد، تویسرکان در سال جاری به تصویب رسید و  ابلاغ طرح تفصیلی شهر بهار نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان اظهار داشت: بازنگری طرح‌های تفصیلی شهرهای همدان و اسدآباد در صورت تصویب اجرا می‌شود.

سمایی عنوان کرد: در طرح جامع همدان سه ناحیه‌ شمالی، مرکزی و جنوبی تعریف شده که با برنامه‌ریزی صورت گرفته طرح عمرانی آن در حال اجرا است.

وی بیان کرد: طرح مجموعه شهری همدان سال ۸۷ مصوب و سال ۹۱ مطالعات آن آغاز شد و پس از ارائه به شورای عالی شهرسازی، مهرماه سال گذشته، همدان کلانشهر شد.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی همدان گفت: طرح جامع شهری وسیله‌ای برای سهولت تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری است که نقش هدایتی آن جنبه‌های با ارزشی دارد.

شهر همدان بیش از ۵۷۷ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۰۰ هکتار وسعت دارد. سرانه جمعیتی این شهر در هر هکتار ۹۳ نفر و سرانه این شاخص در کشور ۵۴ نفر در هکتار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha