دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه دوم کشور را در تحقیقات کرونا دارد

مشهد- ایرنا- مدیر توسعه و ارزیابی تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه رتبه دوم کشور را در زمینه طرح‌های تحقیقاتی پیرامون ویروس کرونا دارد.

دکتر سعید اسلامی روز یکشنبه در نشست مسوولان این دانشگاه افزود: در حال حاضر ۵۷ طرح پژوهشی در زمینه کووید ۱۹ در این دانشگاه در حال اجراست.
وی ادامه داد: فعالیت حوزه پژوهش  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه ویروس کرونا از روزهای نخست شیوع آن در کشور آغاز شده است.
وی گفت: به منظور مطالعات بالینی بیماران در این طرح‌ها کمیته علمی متشکل از متخصصان بالینی رشته‌های مختلف و مجریان طرح‌ها در این دانشگاه تشکیل می‌شود. 

دکتر اسلامی افزود: این کمیته با نگاه علمی  و درمانی به طرح‌ها و بیماران مبتلا، به تقسیم بندی و اجرای طرح‌های پژوهشی مرتبط با این بیماری اقدام خواهد کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست برای حمایت از پژوهش‌های مرتبط با ویروس کرونا قول مساعدت داد.

دکتر محمد حسین بحرینی همچنین به ضرورت تامین منابع مالی و انسانی طرح‌های پژوهشی در این زمینه تاکید کرد.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیش از ۹ هزار دانشجو و افزون بر ۲۳ هزار کارمند بهداشتی و درمانی به عنوان قطب پزشکی شمال شرق کشور مطرح است.

بر اساس آمارهای رسمی ۸۰ هزار و ۸۶۸ نفر تا ظهر شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. همچنین شمار جانباختگان این بیماری در کشور به پنج هزار و ۳۱ نفر رسیده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha