نهال‌های  کاشته شده غیرقانونی در اراضی ملی طارم قلع و قمع شد

زنجان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ اصله نهال زیتون که به صورت غیرمجاز و غیرقانونی در اراضی ملی روستای هندی‌کندی از توابع شهرستان طارم کاشته شده بود، قلع و قمع شد.

سرهنگ رضا مهدیون روز یکشنبه با بیان این مطلب به رسانه‌ها افزود: قلع و قمع این نهال‌ها منجر به آزادسازی بیش از ۶۵ هکتار از اراضی ملی روستای هندی‌کندی شد.

وی اظهار داشت: کارکنان اداره منابع طبیعی شهرستان طارم با همراهی یگان حفاظت اداره کل و با همکاری و حضور مستمر دادستان و فرماندهی انتظامی این شهرستان طی اقدامی ارزشمند، موفق به جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی شدند.

مهدیون خاطرنشان کرد: نامگذاری سال جاری به عنوان "جهش تولید" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، شرایطی ایجاد می‌کند که تمام دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌ریزی لازم و همسو در تحقق این امر مهم را معمول دارند.

وی ادامه داد: از طرفی وجود افراد سودجو و فرصت‌طلب همواره موجب تهدید عرصه‌های منابع طبیعی در قالب عناوین مختلفی از قبیل شخم، تخریب، تصرف، آتش‌سوزی و چَرای دام می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: برنامه‌ریزی لازم در راستای حفاظت از عرصه‌ها برای کمک به رونق تولید، بیش از پیش ضرورت دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان طارم، قطب تولید زیتون در کشور بوده و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با هرگونه کاشت‌های غیرمجاز، مقابله کرده و تیغ قانون همواره بر گلوی متخلفان زده می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha