«زندگی ظاهری روبی» خواندنی شد

تهران- ایرنا- رمان «زندگی ظاهری روبی» به نویسندگی «نورا رالی باسکین» برای نخستین بار در انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

زندگی ظاهری روبی که با ترجمه شقایق قندهاری به تازگی در انتشارات مدرسه چاپ شده است درباره دختری به نام روبی است که مادرش در زندان به سر می‌برد. احساسات روبی و کمبودهایی که احساس می‌کند و ملاقات‌هایی که با مادرش دارد، موضوع اصلی این رمان است.

در متن رمان آمده است:

لازم نیست بگویم افسر زندان اجازه نداد مادرم را به خانه ببرم و برای من «به زودی» به بی‌معنی و مفهوم‌ترین واژه دنیا تبدیل شد. شش سال پیش بود که سعی کردم مادرم را به خانه ببرم اما…

زندگی ظاهری روبی که نامزد دریافت «جایزه کلید محوری مطالعه کتاب» در سال ۲۰۱۷ است در بیست و پنج فصل کوتاه نوشته است که هر کدام با سر فصل جدا داستان به هم پیوسته‌ای را روایت می‌کند که خواندن را برای نوجوانان آسان‌تر می کند.

قندهاری که بیش از بیست سال است در زمینه ترجمه ادبی فعال است، جایزه‌های بسیاری را برای آثارش به دست آورده است. همچنین در حوزه ترجمه معکوس-فارسی به انگلیسی- هم کار می‌کند و تلاش دارد آثار ارزشمند ادبیات فارسی را به مخاطبان دنیا معرفی کند. از ترجمه‌های دیگر او در انتشارات مدرسه رمان فراری است که در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سال ۹۸ از جمله پرفروش‌ها بود.

رمان زندگی ظاهری روبی با ۱۹۲ صفحه جلد شومیز در فروشگاه‌های سراسر کشور و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.  

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha