۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در سنندج کشف شد

سنندج‌ - ایرنا - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: یک باند ۱۲ نفره کلاهبرداری و جعل اسناد که به ۱۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری اقدام کرده بودند در این استان متلاشی شده و همه اعضای آن نیز دستگیر شدند.

سرهنگ عبدالله فاتحی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این باند شامل ۱۰ مرد و ۲ زن هستند که با جعل اسناد و سندسازی افراد را اغوا و تطمیع کرده و اموالی را به جعل و کلاهبرداری تصاحب می‌کردند.

وی با بیان اینکه تعداد کلاهبرداری این افراد ۲۵ فقره است و به همین تعداد هم شاکی دارند، افزود:‌ پس از رجوع تعدادی از همشهریان به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی و شکایت از سرقت اموال آنها با سندسازی، بلافاصله با همکاری بازپرس و دادستان در کوتاه‌ترین زمان و در تعطیلات افراد این باند شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ فاتحی یادآور شد: شهروندان هر نوع معامله ملکی یا خودرویی خود را در دفاتر مشاورین معتبر انجام دهند و حین معامله مالکیت فروشنده و هویت او حتما برایشان محرز شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از میزان کشفیات و موفقیت‌های پلیس آگاهی کردستان در فروردین ماه ارائه داد و گفت: در این مدت در حوزه سرقت مغازه‌ها با وجود تعطیلی شاهد کاهش ۲۸ درصدی وقوع سرقت و در حوزه منزل هم شاهد کاهش ۶ درصدی وقوع سرقت در مقایسه با فروردین سال گذشته بوده‌ایم.

رییس پلیس آگاهی کردستان تاکید کرد: در این مدت اما میزان کشفیات سرقت منزل که بخش عمده‌ آن مربوط به ماه‌های گذشته بود،  ۱۲۹ درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد جرایم استان کردستان سرقت‌های خُرد است، اظهار داشت: در مقایسه با فروردین پارسال شاهد افزایش ۵۱  درصد کشفیات سرقت هستیم.

سرهنگ فاتحی  با اشاره به اینکه ۲۳۲ مورد از جرایم کشف شده از طریق راه‌های علمی بوده و در نتیجه این جرایم با ادله علمی به اثبات رسیده است، افزود: سه سارق سیم برق هم در فروردین ماه امسال دستگیر شدند که این سارقین به ۱۲ مورد سرقت اعتراف کردند.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲ خانم سابقه‌دار که با رفتن به منزل زنان مسن و جلب اعتماد آنها با استفاده از دارو آنها را بیهوش و اموال منزل را به سرقت می‌بردند پس از ارتکاب ۲ فقره سرقت، دستگیر شدند.

سرهنگ فاتحی با بیان اینکه در این مدت سه سارق هم دستگیر شدند که ۲ سرقت به عنف، ۳۷ فقره سرقت داخل خودرو و ۲ فقره سرقت احشام را مرتکب شده بودند، یادآور شد: در این ماه باند سه نفره سارقین خودرو هم دستگیر شدند که به سرقت پنج فقره خودرو و پنج فقره موتور سیکلت اعتراف کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha