فتاح: اجاره املاک تجاری بنیاد مستضعفان برای یک ماه دیگر بخشیده شد

تهران- ایرنا- رییس بنیاد مستضعفان از تمدید بخشودگی اجاره بهای املاک تجاری این بنیاد در اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: بسته‌های حمایت از اقشار و دهک‌های پایین با هماهنگی کامل با دولت تحویل نیازمندان می‌شود.

«پرویز فتاح» روز یکشنبه در نشست خبری در محل بنیاد مستضعفان، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های دو ماه اخیر این بنیاد برای کمک به نیازمندان پرداخت و افزود: تا پیش از این اجاره بهای املاک تجاری بنیاد در ماه‌های اسفند و فروردین بخشیده شده بود که با تصمیم جدید و به دلیل استمرار تعطیلی برخی اصناف، در اردیبهشت ماه نیز اجاره ها بخشیده می‌شود.

وی گفت:‌ وام‌های قرض‌الحسنه با بازپرداخت ٢٤ ماهه به مبلغ پنج تا ١٠ میلیون تومان برای حمایت از اقشار آسیب دیده از هفته ابتدایی اردیبهشت ماه در سه بانک پرداخت می‌شود.

فتاح بیان‌ داشت: ٢٠٠ میلیارد تومان از طریق بانک سینا،١٠٠ میلیارد تومان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بخش دیگری از طریق بانک رسالت به افراد شناسایی شده اختصاص می‌یابد.

به گفته وی، سود وام های قرض‌الحسنه کمتر از چهار درصد خواهد بود.

رییس بنیاد مستضعفان درخصوص چگونگی انتخاب افردی که این وام‌ها را دریافت می‌کنند، گفت: بنیاد طی قراردادی با هر سازمانی سهمیه مشخصی را تعیین می‌کند و پس از آن خود سازمان‌ها هستند که افراد را شناسایی و به بانک ها معرفی می‌کنند، برای مثال اکنون با سازمان تاکسیرانی قراردادها بسته شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان کرونا در کنار دولت خواهد بود، خاطرنشان کرد: هیچ اقدام موازی و بدون هماهنگی با دولت انجام نشده و روز گذشته نیز در جلسه مشترک با رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گزارش کاملی را درباره بسته‌های حمایتی و گروه‌های هدف به دولت ارائه دادیم.

فتاح ادامه داد: به پیشنهاد دولت و برای مبارزه با افزایش نقدینگی، کارت‌های هدیه یک میلیونی که تاکنون در بسیاری از استان‌ها بین نیازمندان توزیع شده، کارت خرید کالا است و نقدی نیست.

این مسوول توضیح داد: اقدامات دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر فراگیر است، درحالی که اقدامات بنیاد مستضعفان مکمل تصمیمات دولت است.

وی گفت: تاکنون ١٦ میلیارد تومان به کمیته امداد امام خمینی(ره) و ٤٦ میلیون تومان نقدی به حساب سازمان بهزیستی واریز شده است.

رییس بنیاد مستضعفان یادآور شد: طرف هزینه خود سازمان‌ها هستند و بنیاد مستضعفان در انتخاب جامعه هدف و افرادی که کارت‌های هدیه و حتی وام‌های قرض الحسنه را دریافت می‌کنند نقشی ندارد.

فتاح همچنین اعلام کرد که بنیاد مستضعفان تاکنون با بیش از ٤٠٠ گروه جهادی برای ارائه کمک های مردمی همکاری کرده است و خبر داد که با گروههای جهادی بیشتری برای مقابله با کرونا همکاری خواهد شد.

رییس بینیاد مستضعفان در خصوص وضعیت حضور شرکت های بنیاد در بورس نیز گفت: تاکنون٣٢ شرکت بنیاد وارد بورس شده است و از آنجایی که فروش سهام در بورس به جای بازار آزاد سیاست بنیاد است به زودی شرکت های دیگری که شرایط حضور در بورس را دارند اضافه می شوند.

به گفته فتاح هر یک از شرکت های بنیاد مستضعفان که به صورت ٣ سال پی در پی سود ده بوده است شرایط حضور در بورس را دارد.

رییس بنیاد مستضعفان در پاسخ به این سوال که ممکن است ارائه کارت های هدیه به گروههای هدف نرسد، گفت: برای مثال ما به شهرداری طی ٣ مرحله ١٣ میلیارد کارت هدیه دادیم؛ مسوول پخش و توزیع خود شهرداری است، هدف ما ارائه این کارت ها به کارکنان پسماند، بهشت زهرا و دست فروشان است.

فتاح گفت: ٥ میلیارد جداگانه برای کودکان کار واریز نقدی شده است و همچنین برای٣٨ هزار زندانی نیازمند که در مرخصی بودند کارت هدیه اهدا شده است و این کارت ها به ارزش ٢٠ میلیارد با مسئولیت قوه قصاییه در حال توزیع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha