۳۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۳۶
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83756211
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری عامل هتک حیثیت در اینستاگرام

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به سوء استفاده از تصاویر شخصی دختری در اینستاگرام کرده بود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی محمدپور افزود: خانمی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت در شبکه‌ اینستاگرام اکانت جعلی با اسم و مشخصات وی در حال فعالیت است و خواستار پیگیری و حذف اکانت شد.

وی ادامه داد: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد شخصی با استفاده از تصاویر شخصی این خانم اقدام به ساخت اکانت با عکس و اسم وی کرده و با این هویت با افراد مختلف ارتباط برقرار می‌کرد که متهم را شناسایی کرد و در عملیات ضربتی دستگیر شد.

رییس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: پس از حضور متهم در اداره پلیس و بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد این فرد در گذشته با شاکی در ارتباط بوده و بعد از جدایی از وی برای گرفتن انتقام از دست به این عمل مجرمانه زده است که در همین راستا پرونده تشیکل و برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

وی تاکید کرد: کاربران توجه داشته باشند در صورتی که به خواسته‌های این گونه افراد پاسخ دهند نه تنها مزاحمت آنها رفع نمی‌شود بلکه راه را برای باج‌ خواهی بیشتر این افراد بازتر می‌کنند و در صورت ایجاد مزاحمت یا سوء استفاده از اطلاعات شخصی آنها موضوع را سریعا به پلیس فتا گزارش کنند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

سرهنگ محمدپور افزود: شهروندان هشدارهای پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha