۳۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83756162
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازار تجاری گناوه بازگشایی شد

گناوه - ایرنا - بازار تجاری گناوه که بدلیل شیوع ویروس کرونا از حدود دو ماه پیش بصورت خودجوش تعطیل شده بود، روز یکشنبه بازگشایی شد.

بازار تجاری گناوه بر اساس تصمیم جلسه ستاد مقابله با کرونا این شهرستان که روز گذشته باحضور معتمدین و نمایندگان بازارایان در فرمانداری تشکیل شد اجازه بازگشایی با رعایت پروتکل های بهداشتی را دریافت کرد.

بندرگناوه به عنوان یکی از مبادی ورودی اصلی کشور به جهان خارج و محل تجمع انبوه  هم میهنان بویژه در تعطیلات نوروز بشمار می‌آید که بازار تجاری آن به عنوان کانون و یکی از آسیب پذترین نقاط برای شیوع ویروس کرونا شناخته می‌شد،

و بازاریان  با تعطیل کردن مغازه‌های خود سهمی مهم درپیشگیری از شیوع این بیماری دراستان بوشهر ایفا کردند.

کسبه و بازاریان تجاری گناوه که تعطیلات نوروز بهترین برهه زمانی برای درآمدزایی و امرار معاش آنان بود از مادیات و منافع شخصی خود گذشتند و با تعطیلی مغازه‌ها حس نوع‌دوستی خود را در این برهه که سلامت مردم به خطر افتاده به نمایش گذاشتند و این حرکت الگویی برای دیگر بازارهای کشور شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان گناوه  گفت: براساس مصوبه این اتاق، تعطیلی بازار تجاری و قدیم این بندر برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی  از ۶ اسفند ۹۸ آغاز  و تا ۳۰ فروردین ماه امسال ادامه یافت.

سیدفخرالدین حسینی افزود: بنا به درخواست کسبه جهت بازگشایی واحدهای صنفی خود نشستی در فرمانداری باحضور معتمدین، روسای اتحادیه‌ها و ستاد مقابله با کرونا  برگزار و مصوب شد از روز یکشنبه ۳۱ فروردین از ساعت ۸ تا ۱۴ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را از سرگیرند.

وی با تقدیر از همکاری و مشارکت بازاریان در مقابله با ویروس کرونا ، گفت:بازاریان این بندر از بدو شیوع ویروس کرونا با تعطیلی مغازه‌های خود در بهترین فرصت درآمدزایی اقدامی ارزشمند در حفظ سلامت خود، همشهریان و هموطنان کردند و الگویی برای دیگر نقاط کشور شدند.

بازار تجاری گناوه از معروف ترین بازار کشور در استان بوشهر دارای بیش از ۴ هزار مغازه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha