۳۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83756010
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۳ درصد خانوارهای روستایی ایلام از گاز طبیعی برخوردارند

ایلام-ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: هم اکنون ۹۳ درصد خانوارهای این استان از گاز طبیعی برخوردار و بقیه نیز امسال به تدریج از آن بهره‌مند خواهند شد.

عباس شمس اللهی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استان ایلام در مجموع ۶۰۰ روستا دارد که تاکنون ۴۵۹ روستای دارای سکنه معادل ۹۳ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی افزود: باتوجه به برنامه‌ریزی به عمل آمده و در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر محرومیت‌زدایی، شرکت گاز ایلام سال گذشته تعداد ۸۲ روستای استان را به شبکه گاز سراسری متصل کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه در سال جاری عملیات گازرسانی به ۵۷ روستای دیگر در دست اقدام است، یادآور شد: سرانه جمعیتی روستایی بهره مند استان از نعمت گاز طبیعی هم اکنون ۹۳ درصد بوده که این میزان تا پایان سال جاری به ۹۹ درصد خواهد رسید.

شمس الهی میزان برخورداری مناطق شهری استان از شبکه گاز را ۹۹ درصد بیان کرد و گفت: تنها شهرهای میمه و پهله زرین آباد شهرستان دهلران از نعمت گاز برخوردار نیستند که طرح گازرسانی به این شهر با پیشرفت فیزیکی مناسب در دست اجراست.

وی افزود: با تمام عملیات گازرسانی به این ۲ شهر باقی مانده تا پایان امسال ضریب نفوذ گازرسانی در شهرهای استان به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

هم اکنون ۴۵۹ روستا و ۲۳ شهر استان ایلام از نعمت گاز برخوردار هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha