۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۱
کد خبرنگار: 2137
کد خبر: 83755834
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پرواز رم-تهران انجام شد

تهران-ایرنا- پرواز تهران-رم-تهران با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"، پرواز تهران-رم- تهران "هما" با صدور مجوز وزارت بهداشت در ساعت ۱۹ به وقت محلی انجام شد.
این پرواز در ساعت ۱۹ بدون مسافر، فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) را به مقصد شهر رم ترک نمود.
 این پرواز در ساعت ۲۳ به وقت محلی فرودگاه رم را به مقصد تهران ترک و در ساعت ۶ و ۲۵ دقیقه بامداد فردا در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به زمین خواهد نشست.

پیش تر هواپیمایی هما اعلام کرده بود که در پی شیوع ویروس کرونا در جهان و قطع پروازهای اکثر شرکت‌های هواپیمایی، بسیاری از هموطنان خارج از کشور از جمله دانشجویان درخواست بازگشت به کشور را داشتند.

 براساس درخواست‌های وزارت امور خارجه و تایید وزارت بهداشت، "هما" جهت بازگرداندن هموطنان، چند پرواز یک‌طرفه به برخی کشورها را برقرار کرده است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برقراری پرواز رم به تهران نیز تاکید کرد پس از درخواست و پیگیری سفارت ایران در ایتالیا و موافقت و صدور مجوز توسط وزارت بهداشت، یک پرواز در تاریخ ۲۷ فروردین‌ ماه از رم به تهران انجام شد و طی آن تعدادی از دانشجویان به کشور بازگشتند.

در این زمینه،‌ سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم اعلام کرد: با هماهنگی های انجام پذیرفته از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پیگیری های این سفارت، در نهایت شب گذشته پرواز فوق العاده شماره ۷۳۹ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که با هدف انتقال گروهی از هموطنان و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور به وطن، برقرار شده بود به همراه کلیه مسافرین عازم تهران شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر لزوم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی وفق دستورالعمل های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، از همکاری تمامی دانشجویانی که با این پرواز عازم کشورمان شدند قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha