معاون استاندار قزوین از آزمایشگاه بیمارستان ولایت بازدید کرد

قزوین – ایرنا –معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین روز شنبه از بخش آزمایشگاه بیمارستان ولایت بازدید کرد و روز علوم آزمایشگاهی را بر جامعه پیراپزشکی استان تبریک گفت.

منوچهر حبیبی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان آزمایشگاه‌های تخصصی استان در تشخیص و مقابله با کرونا گفت: با شیوع این ویروس، کادر درمان، پرستاران، پزشکان و کارکنان آزمایشگاه‌های استان با ایثار و از خودگذشتگی برای خدمت به شهروندان تلاش کردند و همچنان این تلاش‌ها تا نابودی کامل این ویروس ادامه دارد.

وی اضافه کرد: قلب پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در آزمایشگاه می‌تپد و همه ما باید در این شرایط حساس جامعه قدردان زحمات و تلاش‌های فعالان این عرصه باشیم.

محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین نیز در این بازدید گفت: کارکنان زحمتکش و خدوم آزمایشگاه‌های استان نقش کلیدی در شناخت و درمان کرونا ایفا کردند که باید قدردان زحمات و از خودگذشتگی‌های این بازوان پرتوان در خط مقدم مبارزه با کرونا باشیم.

سی ام فروردین، سالروز تولد حکیم جرجانی پزشک نامدار ایرانی بوده که به عنوان روز آزمایشگاه نیز نامگذاری شده است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تا به حال دست کم ۲ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، طبق آخرین آمار تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس در ایران  ۷۹ هزار و ۴۹۴  نفر است که از این تعداد تا به حال چهار هزار و ۹۵۸  نفر فوت و ۵۴ هزار و ۶۴  نفر بهبود یافته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =