نبود بازار دائمی، چالش صنایع مبل و منبت تویسرکان

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت: نبود بازار یا بازارچه متمرکز و دائمی فروش، یکی از مشکلات و چالش‌های اصلی صنایع مبل و منبت این شهرستان به شمار می‌رود.

اسحاق ترکاشوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از طرف دیگر تکمیل زنجیره تولید مبل و منبت این شهرستان امری ضروری است چراکه سطح درآمدزایی هنرمندان و صنعتگران این بخش را متحول می‌کند.

وی ادامه داد: در سال های گذشته برخی سرمایه داران و نمایشگاه داران بزرگ، حاصل تلاش هنرمندان مبل و منبت تویسرکان را به صورت خام خریداری و با تکمیل آن، سود اصلی را کسب می کردند.

ترکاشوند تاکید کرد: هنوز هم واحدهای کار تکمیلی مبل و منبت از طراحی تا نقش زنی، رنگ کاری و رویه کوبی در شهرستان تویسرکان به تعداد مطلوب نرسیده است که گسترش آنها در دستور کار قرار دارد.

وی روستاهای اشترمل، جیجانکوه، سید شهاب، عین آباد و شهر سرکان را از مهمترین مراکز تولید صنایع مبل و منبت در شهرستان تویسرکان معرفی کرد و گفت: دولت از ایجاد و گسترش فروشگاه ها و نمایشگاه های دائمی صنایع مبل و منبت با اعطای تسهیلات ارزان قیمت در شهرستان تویسرکان حمایت می کند.

ترکاشوند خواستار توجه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تامین چوب مورد نیاز صنعتگران مبل و منبت شهرستان تویسرکان شد و افزود: کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش در شرایطی که قیمت انواع چوب و دیگر ابزار جنبی مورد نیاز برای تولید مبل و منبت بالا رفته است از دیگر مشکلات هنرمندان و صنعتگران این بخش در تویسرکان است.

تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در دامنه جنوبی کوه الوند است که ۹۰ کیلومتر با مرکز استان فاصله دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha