۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83755753
۰ نفر

برچسب‌ها

مزدوران سعودی به پرداخت نشدن دستمزدشان اعتراض کردند

تهران- ایرنا- منابع خبری روز شنبه گزارش دادند؛ نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی مستقر در مرزهای جنوبی عربستان به پرداخت نشدن دستمزد خود از سوی عربستان سعودی اعتراض کردند.

به گزارش الجزیره، معترضان که از نیروهای یمنی وفادار به دولت عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن هستند، در منطقه ربوعه واقع در استان عسیر در جنوب غربی عربستان به دلیل پرداخت نشدن ۶ ماه دستمزد خود تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، نظامیان معترض خواستار بازگشت به یمن شدند.

پیش‌تر نیز نیروهای مرزبانی دولت مستعفی یمن که زیر نظر عربستان مأموریت حفاظت از مرزهای جنوبی این کشور در استان عسیر را برعهده دارند، با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار بازگشت به استان‌های خود شده بودند.

بنا بر آمار اعلام شده از سوی رسانه‌ها حدود ۱۳ تا ۱۵ هزار نیروی یمنی که از استان‌های جنوبی این کشور از جمله حضرموت، بیضا، عدن و ابین هستند از سال ۲۰۱۶ توسط ائتلاف سعودی به مرزهای استان صعده یمن و عسیر عربستان اعزام شدند تا مقابل حملات نیروهای انصارالله از خاک عربستان محافظت کنند.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت حدود ۶ سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha