بازگشایی موزه‌ها و کتابخانه‌های اتریش از اواخر اردیبهشت

تهران- ایرنا- اماکن فرهنگی اتریش شامل موزه‌ها و کتابخانه‌ها از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت ماه) بازگشایی می‌شوند.

به‌گزارش روز شنبه خبرگزاری رویترز از وین، تصمیم به بازگشایی این مراکز در قالب کاستن از شدت قرنطینه ناشی از کرونا در این کشور، اتخاذ شده است.

اتریش از روز سه‌شنبه هفته گذشته، پس از یک ماه اعمال محدودیت‌ها برای مقابله با شیوع کرونا، اولین گام‌ها برای کاستن از میزان محدودیت‌ها را برداشت و به برخی فروشگاه‌ها، مراکز باغبانی و مغازه‌های کوچکتر اجازه فعالیت داد.

قرار است فروشگاه‌های دیگر و آرایشگاه‌ها در اتریش از یکم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) کسب و کار خود را آغاز کنند.

دولت محافظه کار اتریش می‌گوید اقدام زودهنگام این کشور برای مقابله در زمان شیوع کرونا و این واقعیت که موارد ابتلا به میزان کمتر از یک درصد در روز است، زمینه بازگشایی بخش‌هایی از اقتصاد این کشور را مهیا می‌کند.

«ورنر کوگلر» معاون صدراعظم اتریش در یک کنفرانس خبری گفت: از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت ماه)، بازگشایی اماکن هنری و فرهنگی به ویژه موزه‌ها امکان پذیر است.

وی تاکید کرد که هنوز تاریخ مشخصی برای از سرگیری فعالیت این مراکز تعیین نشده است.

«اولریخ لوناسک» مقام وزارت فرهنگ و هنر اتریش اعلام کرد که کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها نیز از آن زمان اجازه فعالیت مجدد دارند، اما موزه‌های فدرال تحت مالکیت دولت که برخی جاذبه‌های اصلی اتریش را نگهداری می‌کنند، اواخر ماه ژوئن (اوایل تیر ماه) بازگشایی می‌شوند.

هنوز تاریخ مشخصی برای بازگشایی موزه‌ها تعیین نشده و تجمعاتی چون شرکت در جشنواره‌های موسیقی نیز تا ۳۱ اوت (۱۰ شهریور) ممنوع است.

همچنین دولت اتریش در نظر دارد با بررسی اوضاع، امکان اجرای برخی رویدادهای فرهنگی همچون حضور در سینماهای روباز را از ابتدای ماه ژوئیه (اواسط تیر ماه) مورد ارزیابی قرار دهد.

برای بخش تئاتر نیز عوامل بسیاری مورد توجه قرار می‌گیرد تا امکان فعالیت امن این بخش فراهم شود.

روی صحنه تئاتر، حرکات بسیاری انجام می‌شود و افراد زیادی حضور دارند. ممکن است صحنه درگیری بازی شود که با وجود شیوع کرونا، این امر شدنی نیست.

در این میان، تمرین‌های حرفه‌ای تئاتر با اجرای انفرادی از ۱۸ ماه می (۲۹ اردیبهشت) مجاز است و تمرین‌های گروهی نیز با رعایت مقررات فاصله گذاری از اوایل ماه ژوئن (اواسط خرداد) انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =