۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83755721
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مقابله با کرونا محبوبیت حزب مرکل را افزایش داد

تهران- ایرنا- نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد؛ اقدامات احزاب حاکم دموکرات‌ و سوسیال مسیحی در مقابله با ویروس کرونا ( کووید ۱۹) ا، موجب شد تا این ۲ حزب از پرطرفدارترین احزاب سیاسی در آلمان شوند.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری د.پ.آ. آلمان، جدیدترین نظرسنجی مؤسسه «فورزا» نشان می‌دهد احزاب حاکم دموکرات مسیحی (CDU) و سوسیال مسیحی (CSU) پرطرفدارترین احزاب سیاسی در این کشور به شمار می‌روند.
طبق این نظرسنجی که در بحبوحه مقابله دولت آلمان با بحران همه گیری کرونا انجام گرفته، ۲ حزب مذکور با ۳۹ درصد محبوبیت؛ بیشترین آمار را از سال ۲۰۱۷ تا کنون به ثبت رسانده‌اند.
این در حالی است که احزاب سوسیال دموکرات (SPD) و سبزها با کاهش یک درصدی میزان محبوبیت مواجه شده و به ترتیب ۱۶ و ۱۵ درصد آرای این نظرسنجی را به دست آورده‌اند.
همچنین ۴۷ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند؛ به اقدامات دولت ائتلافی به رهبری اتحادیه دموکرات مسیحی که ریاست آن با «آنگلا مرکل» است، اعتماد دارند.
مقامات ایالت‌ها و صدراعظم این کشور در جلسه روز چهارشنبه خود، جدیدترین تصمیمات در مورد کاهش محدودیت‌ها و رفع تدریجی تعطیلی‌ها را اتخاذ کردند.
طبق این تصمیم، فروشگاه‌های بزرگ‌تر از ۸۰۰ مترمربع و تمامی نمایشگاه‌های فروش خودرو بازگشایی خواهند شد.
در خصوص بازگشایی تدریجی مدارس نیز اولویت به کلاس‌های سال آخر تحصیلی در مقاطع ابتدایی‌ و دبیرستان داده شده و دانش‌آموزان این مقاطع تحصیلی می‌توانند از چهارم ماه می (۱۵ اردیبهشت) مجدداً در کلاس‌های خود حاضر شوند.
با این حال، تأکید شده است که مقررات حفظ فاصله فیزیکی یک‌ و نیم متر بین افراد در اماکن عمومی، به جز در مورد خانواده‌ها همچنان پابرجا بوده و تمامی این مراکز ملزم به اجرای آن هستند.
زمان پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی که از هفته‌های پیش در آلمان به اجرا گذاشته و چند بار تمدید شده است، سی و یکم فروردین اعلام شد.
طبق آخرین آمارهای رسمی، در آلمان تا ظهر امروز (شنبه سی ام فروردین) ۱۴۱ هزار و ۴۸۳ نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۸۵ هزار و ۴۰۰ نفر بهبود یافته و چهار هزار و ۳۶۲ نفر جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =