منتخب ایلام: نهاد خاصی در بحث آسیب های اجتماعی نباید متهم شود

ایلام - ایرنا - منتخب مردم حوزه شمالی استان ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در مقوله بروز آسیب‌های اجتماعی مختلف نباید نهاد خاصی یا کسی را متهم کرد.

سارا فلاحی عصر شنبه در نشست کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان استان ایلام افزود: در این زمینه باید نگاه سیستمی داشت و با بودجه مناسب و مدیریت درست آسیب‌های اجتماعی را ریشه‌کن کرد.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات کشور ناشی از وضع قوانین نادرست است، ادامه داد: مجلس اکنون کارخانه قانون نویسی است بدین معنی یا قوانین خوب اجرا نشده اند یا خوب نوشته نمی شوند.

وی با ذکر اینکه ما به مدیر درآمد نیاز داریم تا مدیر هزینه، تاکید کرد: با توجه به شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی باید از مسوولانی استفاده شود که مدیر درآمد باشند.

منتخب مردم ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آسیبهای اجتماعی جامعه اکنون بسیار زیاد است و باید با تحقیقات و دریافت داده های درست راهکارهای مناسب برای مقابله و پیشگیری از این آسیب ها اندیشیده شود.

وی اظهار کرد: نباید در این زمینه کتمان کرد بلکه باید با پذیرش واقعیت برای مقابله با آسیب ها برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

فلاحی با اشاره به تدوین سند ارتقای وضعیت زنان استان ایلام ابراز امیدواری کرد: این سند به مرحله اجرا برسد چرا که یکی از معضلات کنونی عدم عدالت جنسیتی و ناهمتراز بودن امکانات این قشر در مقایسه با مردان است.

وی گفت: تمام تلاش خود را در مجلس آینده به کار خواهیم بست تا با جذب بودجه و اعتبار مناسب حقی که از استان ضایع شده است پس گرفته شود.

رفع مشکلات نباید آمیخته با نگاه سیاسی باشد

دیگر منتخب مردم ایلام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه رفع آسیب ها و مشکلات و محرومیت های استان نیازمند عزم همگانی است گفت: باید دست به دست هم دهیم و با رفع موانع، مشکلات و محرومیت های استان کاهش یابد.

علی اکبر بسطامی پراکنده کاری، موازی کاری، کاربردی نبودن طرح ها و واگذاری نشدن طرح های تحقیقاتی به متخصصان را از جمله موانع برای پیشرفت استان عنوان کرد و افزود: باید با تشکیل یک سیستم کاری برای رفع آسیب های اجتماعی زیر نظر استاندار اقدام لازم در این زمینه انجام شود.

وی با ذکر این که در رفع مشکلات نباید نگاه سیاسی دخالت داده شود، اظهار کرد: نمایندگان منتخب برای رفع محرومیت مناطق مختلف استان در جلب و جذب بوجه تلاش مضاعف خواهند داشت.

به گفته وی باید کارگروهی مرکب از اندیشه ورزان، مدیران، دانشگاهیان بحث و غیره جمع شوند تا مشکلات استان هر چه سریعتر رفع شود و به دور از نگاه قومی و سیاسی با بررسی میدانی در روستاها مشکلات حل شود.

بسطامی گفت: اولویت مجلس آینده اشتغالزایی، معیشت و توجه به استان‌های محروم بوده و نگاه ما به دستگاه خاصی نیست بلکه به مناطق محروم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =