استاندار مازندران: همه امکانات برای رزمایش کمک مومنانه بسیج شود

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت: همسو با فرمایشات رهبری بمنظور کمک به محرومان ، همه امکانات استان برای برگزاری رزمایش کمک مومنانه بسیج شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری مازندران ،  احمد حسین زادگان، در جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد افزود : مقابله با بیماری کرونا کماکان؛ اولویت نخست ماست و باید تا رفع کامل و کنترل و مهار مطلق بیماری اهتمام کرد. ‎

وی با اشاره به نامگذاری روز ارتش و قدردانی از تلاش ها و مجاهدات ارتشیان شجاع و سلحشور و همه نیروهای مسلح که در صحنه های مختلف انقلاب؛ مددکار مردم و کشور بودند، بویژه در مقابله با بیماری کرونا، گفت : مقام معظم رهبری؛ هوشمندانه با بررسی دقیق اوضاع کشور و شرایط بین المللی، چندین سال شعارهایی را با محتوای اقتصادی بمنظور قطع و یا کاهش وابستگی به نفت مطرح نمودند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه جهش تولید با کار فوق العاده ، جهادی و مدیریت هوشمندانه و بهره گیری از ظرفیت های استانی و مردمی در بخش های مختلف به تحقق می رسد، افزود: دستگاه های اجرایی باید تا سه شنبه هفته جاری ، برنامه عملیاتی و زمان بندی شده خود را ارایه نمایند تا قابل ارزیابی و نظارت باشد و این برنامه باید به اطلاع مردم برسد.

استاندار مازندران با قدردانی از همه نیروهای فعال در مقابله با کرونا گفت : این که با کار جهادی و همراهی همه دستگاه ها و نهادها و نیروهای مردمی و مشارکت مردم در مهار اولیه ویروس موفق و شاهد آمار کاهشی بودیم، لیکن این؛ بمعنای وضعیت سفید و یا پایان ماجرا نیست .

وی ادامه داد : مقابله با بیماری کرونا کماکان؛ اولویت نخست ماست و باید تا رفع کامل و کنترل و مهار مطلق بیماری اهتمام کرد.

حسین زادگان با اشاره به این که در بسیاری از اقدامات مرتبط با مقابله با کرونا نظیر اجرای طرح تب سنجی، راه اندازی کمپین در خانه بمانیم، محدودیت تردد، تعطیلی و محدودیت بازار، شیفت بندی، تشکیل ستاد قرارگاه رسانه ای، کاهش ساعات اداری  در شمار اولین استان ها بودیم و در حوزه راه اندازی نقاهتگاه ها هم بسیار خوب عمل شد.

وی گفت :  مازندران در مبارزه با کرونا در سایه همدلی، هم افزایی و تلاش همه دستگاه ها و نهادها، خانه بهداشت ها، ظرفیت بسیج، نیروهای جهادی، سمن ها، رسانه ها و مردم موفق و متفاوت عمل کرد و کشور ما نیز علیرغم جنگ در دو جبهه تحریم و کرونا نیز در قیاس با دیگر کشورهای دنیا توفیق خوبی داشت.

وی همچنین از اهتمام روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و خیرین استان تشکر کرد و گفت: همدلی و هم افزایی در مقابله با کرونا؛ الگوی موثر و ماندگاری برای بکاربستن در دیگر حوزه ها خصوصا حوزه های اقتصادی است؛ چرا که باید مهم ترین هدف ما بدور از حاشیه ها؛ توسعه و اعتلای مازندران باشد.

نماینده عالی دولت در استان با تشکر از عنایت رهبر معظم انقلاب به دولت در مقابله با کرونا، اظهار داشت: در این شرایط سخت مقابله با ویروس تحریم و کرونا در سایه حمایت رهبر معظم انقلاب، تمهیدات و تسهیلات لازم برای پشتیبانی از واحدهای تولیدی و مردم آسیب دیده در نظر گرفته شده است.

حسین زادگان همچنین با اشاره به طرح هوشمندانه رهبری معظم انقلاب تحت عنوان " مواسات، همدلی و کمک مومنانه " گفت : بدلیل محدودیت های اقتصادی مردم در ماجرای اخیر تحت فشار قرار گرفتند و همه امکانات استان باید در این راستا بسیج شود و خیرین با توجه به فرمان مقام معظم رهبری پای کار بیایند.

استاندار مازندران از تلاش نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز قدردانی کرد و افزود: از منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم هم انتظار داریم فضای همدلی و مطالبه گری را تداوم بخشند و در فضای کار کارشناسی و تعامل حداکثری مسایل استان پیگیری شود.

وی با اشاره به این که از سوم خرداد تا پایان امسال، برنامه های خوبی در خصوص دفاع مقدس پیش بینی شده است، افزود: جلسه ستاد استانی در این راستا بزودی برگزار می شود و لازم است نیز با جدیت ورود کنند و باید آموزه های دفاع مقدس عمیقا برای نسل جوان تبیین شود.

استاندار مازندران  در ادامه با اشاره به طرح منطقه آزاد مازندران در صحن علنی مجلس در هفته جاری، صدور موافقت اصولی برای ۴۳ اسکله گردشگری - تفریحی در سواحل استان، ساخت بزرگ ترین شهرک صنعتی مازندران در شرق استان، گفت : هلدینگ سرمایه گذاری باید با جدیت دنبال شود چرا که در سال جهش تولید نیازمند سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع پایانه های صادراتی، نژادهای نو در دامپروری و حرکت به سوی گلخانه های بزرگ و مدرن به عنوان برخی اولویت های استان با جدیت پیگیری شود، گفت: در سال گذشته؛ واحدهای تولیدی خوبی به چرخه کار بازگشته اند و در حوزه صنعت و معدن اتفاقات خوبی رقم خورده است که از آن جمله می توان به رشد اشتغال در صدور پروانه بهره برداری، رشد در صدور جواز تاسیس و فعالیت های صنعتی و معدنی و کاهش زمان صدور جواز تاسیس از حدود ۹ روز در آغاز سال به ۳.۵۷ روز و کاهش میانگین تاخیر در صدور پروانه اشاره کرد که باید بروز شود.

استاندارمازندران  با اشاره به اینکه راه اندازی واحدهای غیرفعال استان ۱۰۰ درصد رشد داشته است و باید این جهش ارتقاء داشته باشد، اعلام کرد : قریب ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی اعطا شده است و در حوزه پسماند نیز کارهای بسیار خوبی شده و بزودی زباله سوز نوشهر به عنوان نخستین نیروگاه زباله سوز افتتاح می شود.

  وی با اعلام این که بزودی توافق نامه انتقال کاخ صفی آّباد برای انتفاع مردم صورت می گیرد و مسایل باغ ۳۳ هکتاری رامسر و معضل زباله در ساحل محمودآباد حل شده است، گفت: برای نخستین بار برای آب بندان ها؛ ردیف اعتباری گرفته ایم و حدود ۱۸۳ میلیارد تومان برای مقابله با کرونا در مازندران پرداخت شده است.

استاندار مازندران در پایان با بیان این که در حوزه های عمرانی نیز دستاوردهای خوبی داشته ایم؛ افزود: این اقدامات و دستاوردها که از سوی دولت و با کمک و همراهی مجموعه نهادها انجام می شود؛ خدمات مجموعه نظام است.     

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha