لغو مسابقات روستایی آستارا برای پیشگیری از کرونا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: مطابق دستورالعمل‌ ستاد مقابله با بیماری کرونا، با همکاری دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی از برگزاری مسابقات والیبال و فوتبال در روستاهای ویرمونی و قلعه ممانعت به عمل آمد.

وحید خاصی پور روز شنبه در بازدید از زمین های ورزشی روستاهای آستارا اظهار کرد: هر گونه مسابقه و فعالیت در باشگاه ها و اماکن ورزشی تا ۱۵ اردیبهشت ماه ممنوع است و ورزشکاران برای حفظ سلامت جامعه، از حضور در زمین های ورزشی بپرهیزند.

وی ادامه داد: روستاهای ویرمونی، بیجاربین، هجرت، عباس آباد، کانرود، سیبلی و قره سو دارای زمین ورزشی هستند و سه خانه ورزش روستایی با همکاری آموزش و پرورش در مدارس شهرستان آستارا ساخته شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: برای مقابله با ورزش های دسته جمعی در زمین های ورزشی روستاها، تیمی از بازرسان و کارشناسان به طور مستمر از مکان های ورزشی روستایی بازدید می کنند.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۲۰۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

 بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی این شهرستان ساماندهی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =