کرونا ورود به مناطق حفاظت شده کهگیلویه وبویراحمد را ممنوع کرد

یاسوج - ایرنا - مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت تا عادی شدن شرایط و قطع شیوع زنجیره کرونا ورود به مناطق حفاظت شده این استان ممنوع است.

سید اسدالله هاشمی روز شنبه در گفت وگوبا ایرنا با اشاره به تشکیل ستاد پدافندی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: جلوگیری ازورود افراد به مناطق حفاظت شده تا قطع کامل شیوع زنجیره کرونا در اولویت است.

وی بیان کرد: در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا راه‌های فرعی ورود به مناطق حفاظت شده مسدود شد.
هاشمی تصریح کرد: علاوه بر توزیع پکیچ بهداشتی برای محیط بانان ،پاسگاه‌های محیط‌بانی در چندین مورد به طور کامل ضدعفونی شد. 

هاشمی اظهارکرد: با هدف رعایت دستورالعمل بهداشتی و همکاری با دولت برای قطع زنجیره انتقال این ویروس تمامی راه‌های ورود به مناطق تحت مدیریت تا عادی شدن شرایط همچنان مسدود خواهند ماند.

مناطق حفاظت شده استان ثروتی عظیم و نعمتی خدادادی هستند که باید همه مردم و مسئولان در حفاظت و صیانت از آن تلاش کنند.
هفت منطقه حفاظت شده دنا با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار، دنای شرقی با وسعت ۲۸ هزار و ۲۰۲ هکتار، خاییز سرخ با مساحت ۳۳ هزار و ۲۳۵ هکتار، خامین با وسعت ۲۵ هزار ۶۷۱ هکتار، دیل با ۱۰ هزار و ۳۸۱ هکتار، سولک با دو هزار ۴۲۸۷ هکتار و سیوک با ۱۲ هزار ۸۵۸ هکتار در استان وجود دارد.
در راس آن ها پارک ملی دنا و منطقه حفاظت شده دناست که با وسعتی معادل ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار دارای ۱۵۵ گونه جانوری پرنده، ۲۴ گونه جانوری پستاندار، ۲۰ گونه آبزی و ۳۹ خزنده است.
منطقه حفاظت شده دنا یکی از غنی ترین مناطق زیستی از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری در ایران و دنیاست که در سال ۲۰۱۰ میلادی از سوی سازمان یونسکو به عنوان اولین ذخیره گاه بعد از انقلاب، دهمین ذخیرگاه بیوسفری ایران و پانصد و پنجاهمین ذخیره‌گاه دنیا به ثبت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =