۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83755612
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ میلیارد تومان زکات در استان بوشهر جمع آوری شد

بوشهر- ایرنا - رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان بوشهر گفت: سال گذشته۱۰ میلیارد تومان زکات در استان بوشهر جمع آوری شد که نسبت به سال قبل آن ۹۸ درصد رشد داشته است.

سید باقر موسوی نژاد روز شنبه در گفت وگو با ایرنا در بندر دیر افزود:  جمع آوری زکات توسط مردم در وضعیت خوبی قراردارد طوری که سال گذشته در پرداخت زکات واجب و رشد نقدینگی زکات در کشور مقام اول بدست آوردیم.

وی گفت: زکات جمع آوری شده صرف هزینه مددجو، مسکن، زوج های جوان، مسائل درمانی، فرهنگی دانش‌آموزان و طلاب می‌شود.

رییس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان بوشهر افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته امسال پیش بینی داریم که ۱۴ میلیارد تومان زکات جمع آوری شود.

وی در ارتباط با زکات فطریه ادامه داد: امسال در نظر داریم که ۷۰ درصد ظرفیت زکات فطریه جمع آوری شده به سمت خانواده‌های نیازمند هدایت شود تا بتوانیم مشکلات اساسی این خانواده‌ها را رطرف کنیم.

موسوی نژاد با اشاره به ظرفیت مراکز نیکوکاری در استان اضافه کرد: در استان بوشهر ۱۰۰ مرکز نیکوکاری با هدف ایجاد همکاری و مساعدت با کمیته امداد برای اعتماد سازی در بحث نیازسنجی و جذب و توزیع عادلانه کمک‌ها همکاری می‌کنند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات، رهنمودها و تاکیدات خود در روز نیمه شعبان بر لزوم حمایت از اقشار آسیب دیده در دوران کرونا و بر لزوم تشکیل یک رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه درایام کرونا و ماه مبارک رمضان تاکید دارد.

وی اضافه کرد: به همین منظور این نهاد رزمایش ملی مومنانه و بخشش ایرانیان با رویکرد فراهم آوردن زمینه حضور خیران و برنامه‌ریزی عملیاتی برای حل مشکلات اقشار آسیب‌دیده از کرونا را در استان بوشهر در دستور کار خود قرار داده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =