۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83755553
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دیپلمات‌های ایرانی در لاهور پاکستان خون اهدا کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - شماری از دیپلمات‌های سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در «لاهور» مرکز ایالت پنجاب پاکستان در اقدامی خداپسندانه، با اهدای خون خود در دوره قرنطیه ناشی از شیوع ویروس کرونا لبخند زندگی را به نیازمندان چشم انتظار خون بخشیدند.

گروهی از دیپلمات‌ها و کارمندان نمایندگی ایران روز شنبه در شهر لاهور با اهدای خون خود در روزهای سخت کرونایی، لبخند زندگی را به نیازمندان چشم انتظار خون از جمله بیماران تالاسمی در دوران قرنطیه بخشیدند. 

اهدای خون نشان عمیقی از همبستگی انسانی و معنوی در جوامع بشری است. این روزها که در همه جای جهان سخت نیازمند همدلی و همیاری هستیم، بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، می‌توان در هر سرزمینی نیکی و خیر را بدون چشمداشت و بمنظور تکریم جایگاه انسانی، به نیازمندان اهدا کرد. 

بی شک اقدام بشردوستانه دیپلمات‌های ایرانی در ایالت پنجاب پاکستان، تاییدی بر تداوم دوستی و عواطف انسانی دو کشور همسایه و همکاری صمیمانه در حوزه سلامت در مناسبات دو جانبه و منطقه‌ای در کاهش اثرات مخرب ویروس کرونا خواهد بود. 

این روزها اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در پاکستان برای مهار ویروس کرونا فرآیند تامین خون مورد نیاز بیماران تالاسمی را تحت تاثیر قرار داد. 

منابع رسمی پاکستان گفتند: یکصد هزار نفر در این کشور به بیماری تالاسمی مبتلا هستند که ۲۳ هزار نفر آن را خردسالان تشکیل می‌دهند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =