حاشیه‌ای شدن مسوولیت اجتماعی صنایع، خسارت‌زا است

بجنورد - ایرنا - رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مسوولی در استان، دلسوزانه صحبتی از مسوولیت اجتماعی صنایع و واحدهای تولیدی دارد، نباید به حاشیه کشانده شود زیرا این امر خسارت‌زا است و شرایط را سخت‌تر می‌کند.

هادی قوامی روز شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: صنایع بزرگ استان، سودده هستند، چه خوب است در این شرایط کرونایی، به انجام مسوولیت های اجتماعی خود، حتی فراتر از تکلیف، توجه کنند.

نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: خراسان شمالی، در زمینه منابع مالی و نیز توسعه، وضعیت خوبی نسبت به سایر استان های کشور ندارد، از این رو انتظار می رود، صنایع و واحدهای تولیدی، در اقدام خیرخواهانه و اخلاقی، به توسعه استان کمک کنند و بر کسی هم منت نگذارند.

وی افزود: استان نیازمند فضای همدلی و همراهی است، چه مانعی دارد که با تحقق افزایش میزان ظرفیت تولید، نسبت به استخدام نیروی جدید اقدام کرده و به اشتغال زایی کمک شود.

تولید در صنایع ارتقا یابد

رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس گفت: باید در راستای تحقق شعار امسال، میزان تولید در صنایعی که با نصف ظرفیت کار می کنند، تا نزدیک شدن به ظرفیت کامل، ارتقا یابد.

قوامی،  ایجاد انگیزه را از الزامات جهش تولید عنوان کرد و افزود: بهبود فضای کسب و کار، ارتقای امنیت سرمایه گذاری، کمک به تامین منابع مالی برای تولید، جلوگیری از قاچاق کالا و نیز کاهش واردات کالا، در تحقق جهش تولید بسیار اثرگذار است.

نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای افزایش میزان تولید در داخل، باید ارز ثبات داشته باشد و رقابت پذیری تولید داخل حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه نقدینگی ها باید به سمت تولید سوق یابد، گفت: سوق یافتن نقدینگی به بازار ارز، سکه و مسکن، آسیب است.

قوامی از خروج سرمایه به وسیله بانک های خصوصی هم انتقاد کرد و افزود: سپرده هایی که از مردم در بانک های خصوصی جمع می شود، در زمان کوتاهی از استان خارج می شود، انتظار این است که این منابع برای توسعه استان، سرمایه گذاری شود.

وی در بخش دیگری با اشاره به قول دولت برای شتاب دادن به زمان بهره برداری یک پروژه ریلی در استان، گفت: ادامه اجرای طرح ریلی جوین - اسفراین که قول بهره‌برداری آن در سفر تابستان گذشته دولت به استان داده شده، با مانع آزادسازی زمین های آستان‌ قدس رضوی رو به رو بود، که اکنون این مساله هم حل شده است.

رییس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس تصریح کرد: بخشی دیگر از زمین ها هم با مشکل آزادسازی توسط اشخاص روبه رو است که در دست پیگیری است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =