۳۰ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83755526
۱ نفر

برچسب‌ها

روسیه از برخورد گزینشی آمریکا با تروریسم انتقاد کرد

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌های جداگانه ای از برخورد گزینشی آمریکا در گسترش فهرست سازمان های تروریستی و نیز افزایش نیروهای نظامی پیرامون ونزوئلا با طرح اتهامات واهی علیه این کشور انتقاد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود به گزارش مشترک مؤسسه غیردولتی آمریکایی «آنتی دیفاماسیون لیگ» و دانشگاه جورج واشنگتن اشاره کرده که با نام «ترور پیروان برتری نژاد سفید تغییر رویکرد به تهدیدهای معاصر» منتشر شده است.

در این بیانیه گفته شده است: نتیجه‌گیری کارشناسان که توصیه‌هایی ازجمله در مورد گسترش فهرست سازمان‌های تروریستی کرده‌اند و واکنش مقام‌های آمریکایی به این گزارش، در مقاصد آمریکا و انگیزه‌های آن برای استفاده از حق تحریم به بهانه مبارزه با تروریسم جهانی و افراط گرایی تردید ایجاد می‌کند.

 «در گزارش مشترک گفته شده است که مساله افراط گرایی دست راستی و خشونت در آمریکا بر اثر ستیزه جویی و نفرت نژادی نخستین تهدید داخلی این کشور است حال آنکه واشنگتن راه حل روشنی برای حل این مساله ندارند.»  

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خاطرنشان کرده است: در گزارش یاد شده، کارشناسان بر ضرورت نگاه جدید به افراط گرایی دست راستی که تهدید جهانی محسوب می شود، تاکید کرده اند و در این دیدگاه هیچ شکی وجود ندارد و روسیه در چند سال اخیر بارها در مجامع جهانی از جمله سازمان ملل به این مساله اشاره کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه به عنوان نمونه ای از نادیده گرفتن گروه های تروریستی ازسوی آمریکا به گردان آزوف در اوکراین و گروه استونی فویرکریگ دیویژن اشاره شده است که طبق معیارهای سازمان های تروریستی باید در این فهرست قرار گرفته و تحریم شوند.

وزارت خارجه روسیه ابراز تاسف کرده است که آمریکا رویکرد دیگری در مورد سازمان های تروریستی دارد که بر سودجویی اطلاعاتی و سیاسی و استفاده از معیارهای دوگانه استوار شده است.

وزارت خارجه روسیه، در بیانیه دیگری از محاصره ونزوئلا توسط آمریکا و افزایش نیروهای آمریکایی در مناطق پیرامون این کشور به بهانه مبارزه با مواد مخدر انتقاد کرده است.

در بیانیه آمده است: تجزیه و تحلیل این وضعیت ماهیت موهوم اتهامات و ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا در مورد ونزوئلا را نشان می دهد.

 وزارت خارجه روسیه می گوید: معتقدیم که این ادعاها، به هیچ وجه با وضع واقعی امور مطابقت ندارد و با نتیجه گیریها و ارزیابی های سازمان های مربوطه تابع سازمان ملل هماهنگ نیست، معتقدیم که بجای استقرار ناوها و قدرت نمایی باید همکاریهای متقابل و همبستگی پایه و اساس روابط بین کشورها را در این شرایط پیچیده برای جامعه جهانی تشکیل دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =