«سینمای بالکنی» خلاقیت شهرداری مادرید در روزهای قرنطینه

تهران- ایرنا- در حالی که شهر مادرید با بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در جایگاه نخست درگیرترین شهرهای اسپانیا قرار دارد، شهرداری مادرید در ابتکارعملی جالب، با اکران فیلم از طریق نمایشگرهای بزرگ تلاش دارد که شهروندان را در روزهای قزنطینه در خانه سرگرم کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شهرداری شهر مادرید با همکاری برخی شرکت‌های فیلم سازی از جمله «آمازون پرایم ویدئو» و «اکستریور پلاس» در ابتکار عملی با تعبیه کردن صفحه نمایشگرهای ال ای دی غول پیکر روی کامیون‌های مجهز به سیستم صوتی قدرتمند، در برخی از میدان‌های اصلی شهر این امکان را برای شهروندان فراهم کردند که به صورت رایگان از پنجرهها و بالکن های منازل خود به تماشای فیلم ها و سریال های مختلف بنشینند.

«بگونیا بیاسیس» معاون شهردار مادرید اعلام کرد: این اقدام شهرداری که «سینمای بالکنی»  نامگذاری شده است، با هدف سرگرمی مردم و راحت تر تحمل کردن روزهای قرنطینه و شرایط انزوای خانواده ها صورت گرفته است.  

طبق اطلاعات شهرداری، اکران فیلم ها که از ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) آغاز شده، هر شب راس ساعت ۲۰:۴۵  تا ۲۴ آوریل (پنجم اردیبهشت) در همه ۲۱ محله مادرید ادامه خواهد داشت.

شیوع کرونا و آمار جانباختگان این ویروس در هفته های ابتدایی به قدری شدیدی بود که شهرداری چهر روز عزای عمومی اعلام کرد.

طبق داده های ثبت شده تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در شهر مادرید به بیش از ۵۰ هزار نفر و آمار فوت شدگان به بیش از هفت هزار نفر رسیده است، که از این میان بیش از ۲۹ هزار نفر بهبود یافته اند.

بنابر آخرین آمارهای رسمی از وزارت بهداشت اسپانیا، تاکنون در این کشور ۱۹۰ هزار و ۸۵۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده که ۲۰ هزار و دو نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =