روزی که جلالی مرد شد و صاحب جام، تغییر رنگ داد

تهران- ایرنا- ذوب‌آهن تا قهرمانی در هشتمین دوره لیگ برتر فقط یک قدم فاصله داشت اما نمایش درخشان فولادِ مجید جلالی قهرمان لیگ را عوض کرد و جام به استقلال رسید.

لیگ هشتم به ایستگاه پایانی رسید. هفته سی و چهارم. ذوب‌آهن با هدایت منصور ابراهیم زاده ۶۶ امتیازی بود و صدرنشین. استقلال هم با ۶۳ امتیاز در رده دوم قرار داشت. نماینده اصفهان برای رسیدن به اولین قهرمانی خود در لیگ به تنها یک امتیاز نیاز داشت اما آبی‌ها برای دومین جام خود در لیگ برتر نیازمند شکست ذوب و پیروزی خودشان بودند.

۲ بازی همزمان برگزار می‌شد اما نگاه ما در این گزارش بیشتر معطوف به بازی اهواز است. فولاد در میانه جدول بود و اصلا شانس سهمیه آسیایی یا خطر سقوط نداشت. پیام مشهد، حریف استقلال اما برای نیفتادن نیاز به امتیاز داشت.

ترکیب فولاد: فرناندز، آل نعمه، بداوی، احمدی، والی، رمضانی، قاضی، سرلک، ذوالفنون، زادمحمود و رحمانی

ترکیب ذوب: اندوی، صلصالی، اشجاری، حسینی، طالبی، صالحی نژاد، خلعتبری، حدادی فر، فرهادی، منصوری و کاسترو

در اهواز گل نخست خیلی زود به ثمر رسید. نادر احمدی در دقیقه ۶ توانست، تیمش را یک بر صفر پیش بندازد. ضربه او از زاویه کاملا بسته وارد دروازه عیسی اندوی شد. در سوی دیگر و در ورزشگاه ثامن مشهد، استقلال نیز در ۴۵ دقیقه نخست توسط فابیو جانواریو به گل رسید. با این نتایج استقلال به خاطر تفاضل گل بهتر قهرمان لیگ بود.

در نیمه دوم تیم منصور ابراهیم‌زاده یکپارچه حمله شد. تلاش آنها در نهایت جواب داد. مصطفی صالحی‌نژاد با یک ضربه سر عالی، فرناندز، گلر برزیلی فولاد را مغلوب کرد و بازی به تساوی کشیده شد. حالا ذوب دوباره قهرمان لیگ بود. اما سه دقیقه بعد مجددا همه چیز عوض شد. احمد آل نعمه مدافع پیش‌تاخته فولاد با یک ضربه سر و با چاشنی اشتباه گلر سنگالی، در دقیقه ۷۵ حساب کار را ۲ بر یک به سود میزبان کرد. هواداران استقلال در مشهد متوجه ماجرا شده بودند و سر از پا نمی‌شناختند.

اوج حساسیت در ۲ ورزشگاه حاکم بود. برهانی برای استقلال یک پنالتی خراب کرد. در اهواز هم محمد قاضی با یک شوت عالی، فاصله ۲ تیم را به ۲ گل رساند. دیگر همه خود را برای قهرمانی استقلال آمده کرده بودند. آبی‌ها فقط نباید از میزبان مشهدی خود گل می‌خوردند. در همین اثنا، سجاد فیض‌اللهی مهاجم تازه وارد فولاد در دقیقه ۹۲ نتیجه را چهار بر یک کرد تا فولاد، با یک نمایش فوق‌العاده، قهرمان لیگ را عوض کند و استقلال را به قهرمانی برساند. هر ۲ تیم فولاد و ذوب یک اخراجی در این دیدار و در دقایق پایانی داشتند.

قلعه‌نویی بعد از این ۲دیدار و قهرمانی تیمش آن مصاحبه تاریخی را انجام داد و خطاب به مجید جلالی، سرمربی فولاد گفت: آقای جلالی! خیلی مردی.

استقلال با ۶۶ امتیاز و تفاضل بهتر نسبت به ذوب قهرمان هشتمین دوره لیگ برتر شد. در آن دوره مس کرمان سوم و سپاهان اصفهان چهارم شد. پرسپولیس نیز به مقام پنجمی بسنده کرد. تیم‌های پیام مشهد، داماش گیلان و برق شیراز نیز به دسته یک سقوط کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha